مقالات

فروش گیربکس الکتروموتور

فروش گیربکس الکتروموتور

فروش گیربکس الکتروموتور

 گیربکس الکتروموتور یا الکتروگیربکس و یا موتور گیربکس صنعتی همگی به مجموعه ی گیربکس ( جعبه دنده ) و الکتروموتور آن اشاره دارد . این مجموعه در حقیقت عمل انتقال قدرت را انجام می دهد . قطعه ای گیربکس را به موتور متصل می کند . این اتصال می تواند به صورت اتصال کوپلی گیربکس و یا اتصال مستقیم به شفت صورت گیرد . در هر دو مورد کارایی و عملکرد گیربکس الکتروموتور منحصر به فرد خواهد بود . گیربکس الکتروموتور در صنایع مختلف و کارخانه های بزرگ و هم چنین در کارگاه های کوچک نیز کاربرد قابل توجهی دارد . در ادامه این به جزئیات فروش گیربکس الکتروموتور ، گیربکس الکتروموتور یا موتور گیربکس خواهیم پرداخت .

 

عوامل موثر بر فروش گیربکس الکتروموتور

  1. عوامل زیادی در فروش گیربکس الکتروموتور موثر هستند . تبعا این عوامل در قیمت گذاری گیربکس الکتروموتور حرف اول را می زنند چرا که یک سری عوامل باعث افزایش راندمان و کارایی خط تولید می شوند. برای افزایش راندمان خط تولید در واقع باید انتقال قدرت ، نیرو و توان به درستی صورت گیرد که وظیفه ی انتقال قدرت به عهده ی گیربکس الکتروموتور می باشد . به طور مثال برای افزایش بازده خروجی و مطلوب در فضایی مرطوب و متراکم از ذرات غلیظ لازم است تا گیربکس الکتروموتور به خوبی عایق بندی شده باشد.

عوامل موثر بر فروش گیربکس الکتروموتور

 

  1. مورد بعدی که در فروش گیربکس صنعتی بسیار مهم می باشد ؛ این است که آیا گیربکس خریداری شده توانایی و ظرفیت انجام آن کار مد نظر شما را دارد یا خیر ؟ یکی از عواملی که در توانایی و ظرفیت گیربکس الکتروموتور تاثیر گذار است ؛ نوع جریان مصرفی توسط دستگاه می باشد . این جریان می تواند مستقیم و یا متناوب باشد .
  2. مشخصات فنی و طراحی چرخ دنده های گیربکس الکترو موتور نظیر سرعت دورانی بر حسب رادیان بر ثانیه ، ضرایب دنده ها ، گشتاور خروجی و زاویه و نحوه ی قرارگیری دنده ها نیز در کارایی و راندمان دستگاه بسیار موثر می باشند .
  3. در خصوص الکترو موتور گیربکس و میزان سرعتی که می تواند ایجاد کند ( دور بالا یا دور پایین بودن ) نیز صحبت های فراوانی شده است . به لحاظ گیربکس کاهنده و یا افزاینده ، میزان دوری که الکتروموتور می تواند ایجاد کند ؛ اهمیت فراوانی دارد . بنابراین رعایت تمام این نکات بستگی به توانایی و مهارت ، علم و تخصص مهندسان سازنده ی این قطعات دارد لذا هنگام خرید گیربکس الکتروموتور حتما به برند و شرکت سازنده ی آن توجه کنید .

 در نظر گرفتن تمام این نکات طراحی و مهندسی شده ، می تواند به تولید گیربکس الکتروموتور فوق العاده کارآمدی منجر شود . بنابراین این بود نکاتی که در خصوص فروش گیربکس الکتروموتور باید به آن دقت کرد.

 

نکات فروش گیربکس الکتروموتور یا موتور گیربکس

 دور موتور و توان خروجی الکتروموتور نصب شده باید بر حسب طراحی گیربکس و توان مورد نیاز دستگاه صورت گیرد . اگر از موتور دور بالا در دستگاه استفاده شود در حالی که دستگاه برای موتور دور پایین طراحی شده باشد ؛ عمر دستگاه به شدت کاهش می یابد . علاوه بر این انرژی مصرف شده افزایش پیدا می کند و هزینه ی نهایی زیادتر می شود و هم چنین تجهیزات برقی دستگاه گران تر در می آیند . در نتیجه بهتر آن است که از هر چیزی در جای خودش استفاده کرد .

 اگر می خواهید از الکتروموتور بزرگ تر استفاده کنید باید مطمئن باشید که در شرایط ویژه مثلا هنگامی که تعداد اتصالات زیاد است ؛ مورد استفاده قرار نمی گیرد . اگر تعداد اتصالات زیاد بود می توان از گیربکس صنعتی ای استفاده کرد که گشتاور آن ۵۰ درصد بیشتر از مقدار معمول آن باشد . گیربکس sew از محبوب ترین برند های جهان است.

گیربکس الکتروموتور یا موتور گیربکس

فروش الکتروموتور شفت مستقیم دور متغیر

  در زمینه ی فروش گیربکس الکتروموتور می توان به الکتروموتور شفت مستقیم دور متغیر که در بازار موجود است ؛ اشاره کرد . همان طور که از نام این الکتروموتور پیداست دور خروجی آن تغییر می کند . تغییر دور خروجی الکتروموتور این امکان را به استفاده کنندگان ماشین آلات می دهد که در محدوده ی دوری خاصی به دور ثابت و یا متغیر مد نظر خود دست یابند .

 از جمله موارد مصرف این الکتروموتور استفاده در صنایع مختلفی مانند : تولید قطعات پلاستیکی ، کارخانه های تولید نوشابه ، ماشین های سیم پیچی اتوماتیک ، انواع نوار نقاله ها ، ماشین های نخ ریسی ، رنگرزی­های نخ و پارچه ، نوارهای خطی حمل کننده ی مواد و ماشین های بسته بندی اتوماتیک و دستگاه های سنگبری و … می باشد .

 

مقالات مرتبط:

 

 در مورد نگهداری این دستگاه باید موارد زیر را رعایت کرد :

  1. هنگامی که دستگاه خاموش است ؛ از تغییر دور آن پرهیز شود .
  2. در مواردی که از دور متغیر برای گیربکس های کوپل مستقیم استفاده می کنید ؛ مقدار روغن دنده داخل گیربکس مطابق دستورات ارائه شده ی همراه آن باشد . هم چنین برای روغن کاری بلبرینگ سوزنی دستگاه دور متغیر لازم است تا به ازای هر دور مقدار مشخصی روغن جهت روانکاری اضافه شود . این مقادیر به شرح ذیل می باشد .

دور متغیر تیپ ۱ روی موتور با توان  ۰٫۱۲کیلو وات  تا ۰٫۳۷ کیلو وات ۰.۱۵ لیتر روغن اضافه شود.

دور متغیر تیپ ۲ روی موتور با توان ۰.۵۵ کیلو وات تا ۱.۵ کیلو وات مقدار ۰.۲۵ لیتر روغن افزوده شود .

دور متغیر تیپ ۳ روی موتوری با توان ۲.۲ کیلو وات تا ۴ کیلو وات مقدار ۰.۴ لیتر روغن اضافه شود.

  1. باید هنگام نصب و راه اندازی دستگاه به حرکت و جست و خیز موتور توجه کرد لذا بایستی فضایی را برای حرکت آزادانه ی موتور در نظر گرفت . هم چنین به این نکته نیز توجه فرمایید که هیچ گاه پایه ی موتور نباید بسته شود .

در نهایت از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید ؛ از شما کمال قدردانی را داریم . امید است که مطالب این مقاله برایتان مفید فایده بوده باشد و در خصوص فروش گیربکس الکتروموتور ، اطلاعات جامعی را به دست آورده باشید . شاد و پیروز باشید .