گیربکس کرانویل

گیربکس کرانویل پنیون یا گیربکس هلیکال بِوِل یکی از پرکاربردترین ها در صنایع مختلف میباشد. گیربکس پینیون در سایز، توان و دور های خروجی متنوع تولید میشود و از طریق شرکت فیام قابل ارائه است. این سری گیربکس ها در بازار داخلی به عنوان گیربکس شافت بغل و گیربکس 90 درجه نیز شناخته میشوند. گیربکس کرانویل پینیون از دو جزء اساسی به نام‌های کرانویل (Cranville) و پینیون Pinion)) تشکیل شده است. کرانویل، یک نوع چرخ دنده با ابعاد بزرگ است که دندانه‌های آن بر روی سطح بیرونی یا خارجی قرار دارند. پینیون نیز یک چرخ دنده با ابعاد کوچک است که با کمک دندانه‌های خود به دندانه‌های کرانویل وصل شده و با هم در تعامل قرار می‌گیرند استفاده ی گسترده ای در صنایع مختلف در محل هایی که نیاز به تغییر جهت نیزباشد ، دارد. و در حالت های زیر قابل نصب است.

 • پایه دار یا فلنج دار
 • با شافت یا هالوشافت
 • هالوشافت با اتصال شریک دیسک (بونفیکس)

نمایش دادن همه 6 نتیجه

ساختار گیربکس کرانویل پنیون

در این محصول از پینیون و همینطور کرانویل محور خروجی استفاده شده است و زاویه به کار رفته محور خروجی به نسبت ورودی 90 درجه است و  این موضوع باعث شده که این گیربکس به الکتروگیربکس 90 نیز نامیده شود. این محصول دارای گشتاور بالایی است و پینیون به کار رفته در آن سایز کوچکتری به نسبت کرانویل دارد. گیربکس های شافت بغل به این صورت طراحی شده اند که الکتروموتور به صورت مستقیم بر روی گیربکس کوپله می شود.  در نظر داشته باشید که گیربکس کرانویل فضای طولی کمتری را به خود اختصاص می دهد و دنده های استفاده شده در این محصولات نیز هلیکال می باشد. محدوده گشتاور خروجی در گیربکس 90  درجه تا حداکثر 50000 نیوتون اعلام شده است و کاربرد بسیار زیادی دارد. گیربکس هالوشافت اگر به صورت منظم سرویس شود هیچ مشکلی ایجاد نمی کند میزان استهلاک برای گیربکس کرانویل پنبون کم اعلام شده است.

مزایای گیربکس 90 درجه

یکی از مزایای مهم در گیربکس کرانویل گشتاور قابل انتقال بالای آن است و این موضوع سبب شده است که طیف وسیعی از تولیدات را به خود اختصاص دهد. گیربکس 90 درجه برای کاربردهای سنگین گزینه مناسبی است. الکتروگیربکس هالوشافت روند تعمیرات آسان و نگهداری پایین تری دارد. این محصول در سیستم های رولینگ و نوارهای نقاله مورد استفاده قرار گرفته و همینطور دارای استحکام بالایی است. این محصول در آسیاب ها نیز توانسته تأثیر خوبی بگذارد. قطعات اصلی گیربکس کرانویل در دسترس است و این موضوع سبب می شود که طول عمر استفاده از گیربکس کرانویل افزایش یابد.

کاربردهای گیربکس کرانویل پنیون

حال می خواهیم به طور دقیق کاربردهای گیربکس 90  درجه را مورد بررسی قرار دهیم. این محصول در بچینگ ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و همینطور برای نورد فولاد نیز گزینه خوبی محسوب می شود. گیربکس 90  درجه برای کوره های گردان و همینطور سنگ شکن معادن نیز گزینه بسیار خوبی است. این محصول در نوار نقاله مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر کاربردها استفاده در جرثقیل ها و همینطور کانوایرهای صنعتی بوده و برای باز و بست کردن دریچه های بزرگ نیز گزینه خوبی است. گیربکس هالوشافت در شهربازی ها و همینطور رستوران های گردان مورد استفاده قرار گرفته و برای دستگاه های کشش آهن یک گزینه بی نظیر به شمار می آید. در نظر داشته باشید که کیفیت گیربکس هالوشافت به نسبت قیمت آن بسیار عالی اعلام شده است.

برندهای گیربکس کرانویل

گیربکس کرانویل پینیون یکی از انواع پرکاربرد گیربکس صنعتی است که شرکت‌های تولید‌کننده زیادی این گیربکس را در تولیدات خود به کار می‌برند. در اینجا، نام برترین برندهای گیربکس صنعتی کرانویل پینیون را بیان می‌کنیم البته، ممکن است شرکت‌ها و برندهای دیگری نیز در این زمینه مشغول به فعالیت باشند اما برند های قابل عرضه در فیام موتور محبوب ترین برندهای جهان است.

 • SEW EURODRIVE
 • FLENDER
 •  Bonfiglioli
 • MOTOVARIO

نحوه نصب گیربکس شافت بغل به چه صورت است؟

برای نصب گیربکس کرانویل یا شافت بغل، اطمینان پیدا کنید که همه بخش‌ها، قطعه‌ها و اجزای ضروری برای نصب گیربکس را دارید. برای نصب گیربکس شافت بغل احتیاج به تجهیزاتی همچون کلید‌ها، مته برای سوراخ کاری محل نصب، پیچ و مهره و گریس دارید. پس از اطمینان از داشتن همه قطعه‌ها و ابزارها، می‌توانید مراحل نصب را شروع کنید. حالا می‌توانید این مراحل را اجرا کنید:

 1. پیش از شروع به کار اطمینان پیدا کنید که ابعاد و اندازه شافت بغل با ضخامت هالوشافت گیربکس سازگاری دارد. همچنین مناسب بودن ضخامت هالوشافت را چک کنید.
 2. در این مرحله، لازم است شافت بغل را به گیربکس وصل کنید. برای وصل کردن شافت بغل به گیربکس اول باید شافت را آغشته و آمیخته به گریس نمایید تا به هنگام جایگذاری در هالوشافت گیر نکند و همینطور با یک پیچ و واشر تخت، از سمت دیگر گیربکس، شافت را تحت کنترل قرار دهید تا از حرکت ناخواسته داخل هالوشافت جلوگیری شود.
 3. در مرحله سوم، باید پایه‌های نگهدارنده گیربکس را در مکان از پیش مشخص شده پیچ کنید و باید از واشر فنری برای پیچ‌ها استفاده کنید. با استفاده از واشر فنری، می‌توانید از باز شدن پیچ‌ها به هنگام لرزش جلوگیری کنید و به عملکرد صحیح و پایدار و بادوام گیربکس کمک کنید.
 4. پس از نصب گیربکس کرانویل یا شافت بغل، حتما از درستی نصب آن مطمئن شوید. برای این کار، می‌توانید شافت بغل را بچرخانید و بررسی کنید که آیا همه چیز به شکل صحیح کار می‌کند یا خیر؟