پمپ شناور

پمپ  شناور یک محصول با طراحی منحصر به فرد است که برای چاه هایی با عمق مختلف استفاده می شود پروانه به کار رفته در این پمپ می تواند در برش های شعاعی مختلف استفاده شود.با محرک الکتریکی مجموعه‌ای است از یک پمپ گریز از مرکز عمودی که جهت پمپاژ آب یا مایعات دیگر از چاه‌های عمیق استفاده می‌شود که به آن پمپ شناور چاه عمیق نیز گفته میشود. پمپ آب صنعتی بر اساس کاربرد و نوع کارایی دسته بندی شده است که توسط شرکت فیام ارائه میشود.

در حال نمایش 4 نتیجه

راهنمای خرید پمپ شناور

برای خرید پمپ شناوور لازم است با برخی از اصطلاحات آشنا شوید.

  • اینچ یک اصطلاح مهم در پمپ  شناور است و به طور کلی قطر خروجی پمپ را مدنظر قرار داده است. قطر پمپ های تک فاز اغلب از یک الی سه اینچ بوده و در پمپ های شناور سه فاز از ۴ اینچ الی ده اینچ استفاده می شود.
  • دبی به مقدار خروجی آب از سطح مقطع پمپ گفته می شود که برای تعمیر پمپ بر اساس متر مکعب بر ساعت ارزیابی می شود.
  • هد یا ارتفاع بخش عمودی چاه است که برای انتخاب نوع الکتروپمپ شناور مورد استفاده قرار گرفته و بسیار ضروری است
  • به جنس پمپ دقت کنید امروزه پمپ  شناور به صورت جنس چدن و استیل دیده می شود و تفاوت این گزینه اغلب بر اساس کارایی و کیفیت است.

انواع پمپ  شناور

به طور کلی پمپ  شناور در سه مدل استفاده می شود.

  1. مدل اول به عنوان پمپ های شناور چاه عمیق است که دارای ساختار دو لایه است.
  2. مدل دوم پمپ شناور فاضلاب و تخلیه است که به عنوان لجن کش استفاده می شود و کاربرد متفاوتی دارد
  3. نوع سوم آن در زمینه پمپ های شناور تخلیه است که به عنوان کف کش نیز به شمار می آید.

ویژگی هایی که در همه پمپ  شناور دیده می شود صرفه جویی در انرژی ، بالا بودن راندمان مورد نظر ، عدم نیاز به فونداسیون و همینطور پایین بودن هزینه های راه اندازی است. هزینه های نگهداری پمپ  شناور به نسبت سایر محصولات مشابه کمتر است و این محصول به طور کلی استحکام خوبی داشته و بی صدا کار می کند اینطور که مشخص است این محصول برای کار دائم این استفاده می شود و می تواند در محیط های مختلف استفاده شود

کاربرد پمپ  شناور در کجاست؟

از پمپ  شناور برای انتقال آب تمیز در مصارف آبیاری استفاده می شود این محصول در سیستم های آبیاری بارانی نیز استفاده می شود و برای ایستگاه های تقویت فشار نیز گزینه خوبی محسوب می شود. در جدیدترین کاربرد پمپ  شناور دیده شده است که از این محصول برای تأمین آب اضطراری نیز استفاده می شود و همینطور که مشخص است از این محصول برای زهکشی آب های تحت الارضی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در مصارف شستشوی صنعتی و همینطور سیستم های آتش نشانی استفاده پمپ  شناور سبب می شود که وضعیت به طور دقیق کنترل شود. میزان مجاز شدن در آب مورد پمپاژ در حدود ۲۵ گرم در متر مکعب ارزیابی شده است.

روند کاری پمپ شناور

پمپ  شناور با بدنه برنز اغلب برای حرکت دادن آب شور مورد استفاده قرار می گیر این سری از پمپ ها به دلیل داشتن پروانه می توانند آب های صاف را حرکت دهند و از این سری از پمپ ها برای آب هایی که دارای عمق زیاد استفاده استفاده می شود. بیشترین استفاده از پمپ  شناور در منازل و باغ ها و همینطور معدن ها است. این پمپ ها به همراه پمپ جمع شده داخل چاه قرار می گیرد و داخل بخش الکتروموتور آن با آب پر می شود و سبب می شود که بخش درونی از آسیب پیشگیری شود.

نحوه نصب و نگهداری پمپ های شناور

روش نگهداری پمپ  شناور به این صورت است که نیاز به فضای سر بسته و خشک با دمای مناسب دارد ، برای پمپ ها دما مورد نظر بین ۵ تا ۶۰ و یا موتور نیز دمای ۵ الی ۳۰ اعلام شده است. پمپ  شناور می بایست به صورت عمودی انبار شود و در صورتی که نصب افقی صورت بگیرد نیاز در ماه به میزان ۹۰ درجه گردانده شود. پمپ  شناور می تواند به سه صورت نصب شود. روش اول به صورت عمودی است که پرمصرف ترین روش است، گزینه دوم پمپ  شناور افقی است که برای نصب آن نیاز به بخش مهندسی فروش کارخانه سازنده بوده و باید تغییرات مورد نیاز لحاظ شود. پمپ  شناور مایل نیز دارای وضعیت کاربرد مشابه افقی بوده و کمتر استفاده می شود.

بهتر است که پمپ  شناور در جایی نصب شود که از خطر ماسه گرفتگی دور باشد. مراحل نصب این محصول می بایست به طور دقیق صورت بگیرد و می بایست برای چاه های عمیق برای هر ۶۰ متر یک عدد شیر یکطرفه نصب شود. سطح موتور نباید در معرض رسوبات آهکی قرار بگیرد همینطور برای نصب در مخازن یا سطح آب پایین تر از حد مجاز می بایست از پوشش های خنک کننده استفاده شود. در طراحی این محصول در ابتدا یک طرح کلی از محیط پروژه مدنظر قرار می گیرد مشخص است که جنس به کار رفته برای بدنه کار دسته بندی های مشخصی دارد این محصول از نظر کیفیت نیز رتبه بندی شده است.