پمپ پنتاکس ۱ اسب

پمپ پنتاکس ۱ اسب اغلب برای مصارف خانگی مورد استقبال فراوان قرار گرفته است. از پر مصرف ترین این پمپ ها میتوان ۲ مدل جتی و بشقابی با مدل های CM100/01  و CM100 را نام برد. مدل پمپ باید براساس تعداد طبقات ساختمان،متراژ و تعداد واحد ها انتخاب گردد. پمپ آب پنتاکس که جنس بدنه آن چدن و شافت آن استیل ضدزنگ است از با کیفیت ترین پمپ های آب خانگی جهان محسوب میشود. که از مزایای آن میتوان به کم صدا بودن آن اشاره کرد. تفاوت پمپ بشقابی با جتی در میزان فشار و آبدهی آنها می باشد. به طوریکه اگر به دنبال دبی بیشتر هستید از پمپ آب بشقابی پنتاکس و اگر به دنبال ایجاد فشار بیشتر هستید از پمپ آب جتی پنتاکس استفاده نمایید. فیام موتور نمایندگی پمپ آب پنتاکس است که تمامی محصولات را با ۱ سال گارانتی عرضه میکند.

پمپ پنتاکس 1 اسب

پمپ پنتاکس CM100

پمپ پنتاکس CM100/01 بشقابی یکی از بهترین پمپ های آب خانگی است. پمپ CM100 بهترین انتخاب برای ساختمان های مسکونی تا ۶ طبقه می باشد. از کاربرد های دیگر این پمپ میتوان به مصارف باغبانی و تخلیه ی آب های تمیز استخر و مخازن اشاره کرد. پمپ پنتاکس CM  بشقابی دارای ۱ پروانه از جنس برنج است که قابلیت تحمل دمای آب را تا ۹۰ درجه دارد. میزان آب دهی این پمپ بشقابی  ۵.۴ مترمکعب در ساعت و ارتفاع آبدهی ۲۸ متر می باشد.

پمپ پنتاکس یک اسب

پمپ پنتاکس CAM100

پمپ پنتاکس CAM100 نوع جتی یکی از بهترین پمپ های آب خانگی است. پمپ CAM100 بهترین انتخاب برای ساختمان های مسکونی از ۲ تا ۴ طبقه می باشد. از کاربرد های دیگر این پمپ میتوان به مصارف باغبانی و تخلیه ی آب های تمیز استخر و مخازن اشاره کرد. پمپ پنتاکس CAM  جتی دارای پروانه ای از جنس نوریل است که قابلیت تحمل دمای آب را تا ۵۰ درجه دارد. میزان آب دهی این پمپ جتی ۲.۴ مترمکعب در ساعت و ارتفاع آبدهی ۴۷ متر می باشد.

مشخصات فنی پمپ های آب ۱ اسب

مدلنوع برقمدل حداکثر آبدهی Q max (m ۳ / h) حداکثر ارتفاع Hmax (m)توان موتور P2 (HP)قطر دهانه ورودی و خروجی
CM100/01تک فازبشقابی۵.۴۲۸۱ اسب۱ اینچ
CAM100تک فازجتی۲.۴۴۷۱ اسب۱ اینچ

تفاوت پمپ آب بشقابی و جتی پنتاکس

از اساسی تریت تفاوت های این دو پمپ میتوان به مقدار هد و آبدهی و میزان صدای آن ها اشاره کرد. بطوریکه پمپ جتی پنتاکس دارای فشار و هد بیشتری است که برای ارتفاع بالاتری استفاده میگردد و پمپ بشقابی پنتاکس دارای دبی و میزان آبدهی بیشتر است. همین امر سبب شده تا پمپ بشقابی صدای کمتری داشته باشد. در ادامه به نحوه عملکرد این دو پمپ به صورت جداگانه و مختصر میپردازیم. با فیام موتور همراه باشید.

پمپ جتی پنتاکس ۱ اسب

نام این پمپ باتوجه به ظاهرش که در قسمت جلوی آن حالت کشیده و مانند جت دارد پمپ جتی نامیده شده. نحوه عملکرد این پمپ به گونه ای است که با ایجاد خلاء باعث خروج هوا از قسمت پشتی پمپ شده و آب یا سیال را پمپاژ میکند. همین امر سبب شده تا با کمبود آب و ورود هوا به پمپ، آسیبی به آن وارد نشود. دلیل اهمیت پمپ جتی پنتاکس میزان فشار فوق العاده ی آن است بطوریکه برای ساختمان های با طبقات بالا و یا چاه های نسبتا عمیق مورد استفاده قرار میکیرد. پمپ پنتاکس CAM100 بهترین پمپ جتی پنتاکس ۱ اسب در بازار ایران است.

پمپ بشقابی پنتاکس ۱ اسب

این پمپ با نام پمپ سانترفیوژ تک پروانه نیز شناخته میشود. عملکرد این پمپ به صورت گریز از مرکز است. چرخش سریع پروانه ها ، فشار آب را افزایش داده و آن را پمپاژ میکند. از مزیت های فوق العاده این پمپ کم صدا بودن آن است و آن را به پرفروش ترین پمپ شرکت فیام نمایندگی پنتاکس تبدیل کرده است. باتوجه به شدت و سرعت انتقال پمپ بشقابی گزینه ی مناسبی برای ساختمان هایی با متراژ بالاتر است. پمپ پنتاکس CM100/01 بهترین پمپ بشقابی پنتاکس ۱ اسب در بازار ایران است.

 

۴ نکته ضروری استفاده از پمپ پنتاکس ۱ اسب

  • این پمپ جهت انتقال سیال تمیز استفاده شود
  • در صورت احتمال ورود مواد جامد به آب باید از فیلتر استفاده شود.
  • استفاده از محافظ برق برای پمپ ضروری است.
  • از تغییر سایز لوله خروجی پرهیز کنید.

ژنراتور

ویبراتور

برق و اتوماسیون صنعتی

هیدرولیک

پنوماتیک

مطالب مرتبط

اتومات پمپ آب

اتومات پمپ آب و انواع آن اتومات پمپ آب از وسایل مورد نیاز مخزن های آب می باشند که خاموش …

مخزن پمپ آب

مخزن پمپ آب مخزن پمپ آب از وسایل بسیار پرکاربرد جهت افزایش طول عمر پمپ آب و کاهنده مصرف برق …

پمپ آب خانگی ایرانی

پمپ آب خانگی ایرانی آیا به دنبال خرید پمپ آب خانگی ایرانی هستید؟ آیا می دانید برای خرید مرغوب ترین …

پمپ آب خانگی ایتالیایی

پمپ آب خانگی ایتالیایی آیا به دنبال خرید پمپ آب خانگی ایتالیایی هستید؟ آیا می دانید محصولات ایتالیایی از بهترین …

پمپ آب خانگی نیم اسب

پمپ آب خانگی نیم اسب آیا قصد خرید پمپ آب خانگی نیم اسب برای مصارف روزمرگی خود دارید؟ آیا می …

پمپ آب کوچک

معرفی پمپ آب کوچک آیا می دانید پمپ آب کوچک چه نوع پمپ هایی هستند؟ آیا می دانید از این …

قیمت پمپ آب خانگی کم صدا

پمپ آب خانگی کم صدا که به دلیل کاربرد و مزیت های بسیار از مرغوب ترین محصولات خانگی شمرده می …

نکات مهم برای خرید انکودر موتور

در این مقاله قصد داریم در رابطه با انکودر موتور ، ویژگی های آن و عوامل مهم در خرید انکودر …