اتومات پمپ آب و انواع آن

اتومات پمپ آب از وسایل مورد نیاز مخزن های آب می باشند که خاموش و روشن کردن پمپ آب را میسر می سازد. این محصول معمولا در دو دسته قابل ارائه می باشد. ست کنترل که بر اساس جریان آب کار می کند و کلید اتومات پمپ آب نیز بر مبنای فشار آب عمل می نماید. از این وسیله می توان به جای شیر های یک طرفه، سوئیچ پمپ آب و سایر ابزار و وسایل کاهش مصرف آب استفاده کرد. عملکرد کلید اتومات برای تمامی پمپ ها مشابه و یکسان می باشد. در هنگام توقف جریان ورود آب به داخل پمپ، چنانچه از کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی استفاده نشود موجب ایجاد صدماتی به آن خواهد شد. در نوع خانگی این اتومات چنانچه آب موجود در مخزن به میزان کمتر از حد مجاز رسیده باشد، پمپ را بکار انداخته و روشن می نماید، و در زمانی که مخزن به طور کامل پر شود آن را خاموش می نماید.  جهت سفارش ست کنترل تماس بگیرید.

انواع کلید اتومات پمپ آب

کلید اتومات پمپ آب از لوازم بسیار ضروری جهت آبرسانی ثابت و یکسان به واحد های ساختمانی می باشد که در بازار دو نوع کلید اتومات مکانیکی و کلید اتومات دیجیتال ارائه می شود. در ادامه به شرح هر کدام از کلید های اتومات می پردازیم:

 کلیدهای اتوماتیک مکانیکی پمپ آب

کلیدهای اتوماتیک مکانیکی پمپ آب نوع دیگری از کلید اتوماتیک می باشد که در آبرسانی نقش بسیار مهمی دارد و در کنار مخزن پمپ آب قرار گرفته و استفاده می شود. مزیت استفاده از این نوع کلید این است که علاوه بر اینکه مناسب منازل ویلایی و دو طبقه است، جهت ساختمان های دارای چند طبقه نیز کاربردی می باشد. این کلید بر اساس دو پیچ که در آن قرار دارد، کارایی خود را نشان می دهد. پیچ بزرگتر که تعیین میزان فشار پایه را انجام می دهد و پیچ دیگر میزان حرکت در دامنه مشخصی را پس از روشن شدن مشخص می نماید. به عنوان مثال اگر فشار اولیه خود را ۱.۵ بار معین کرده باشید، هنگامی که میزان فشار آب به ۱.۵ و کمتر از آن برسد ، پمپ به وسیله کلید اتومات روشن خواهد شد. که در اینجا پیچ بزرگ میزان فشار را برای ۱.۵ تعریف می کند. جهت سفارش ست کنترل تماس بگیرید.

کلید اتومات پمپ آب

کلید اتوماتیک دیجیتال پمپ آب

استفاده از کلید اتوماتیک دیجیتالی زمانی موثر است که در سیستم آبرسانی موردنظر فشار حداقلی آب را داشته باشد، این فشار به صورت استاندارد باید به اصطلاح حداقل نیم بار باشد، چرا که ارتباط مستقیمی با نحوه کارکرد کلید دیجیتال دارد. در کلید دیجیتال  وسیله ای بنام فلوسوئیچ قرار دارد که با جریان آب، کار می کند. هنگامی که شیر آب بسته می شود در فاصله مدت زمان هشت ثانیه بعد از صفر شدن جریان آب، فلوسوئیچ می ایستد و کلید اتومات نیز خاموش می گردد. البته در برخی دیگر از کلید های اتومات برای روشن شدن احتیاج به اندازه فشار در حدی که تنظیم شده است ، خواهد بود. برای درک بهتر این موضوع مثالی را مطرح می نماییم. فرض نمایید در ساختمانی آب ورودی شبکه در بیشتر ساعات روز دارای فشار ۲ می باشد و این مقدار فشار برای تامین آب مورد استفاده کافی خواهد بود و در این صورت احتیاجی به روشن شدن پمپ آب نخواهد بود. به همین علت برخی از کلید های دیجیتال قابلیت تنظیم روی میزان فشار آب را دارند و در صورت کاهش فشار آب به میزان ۱ این کلید روشن می شود. نکته قابل توجه در مورد استفاده از کلید های اتوماتیک دیجیتال این است که این کلید ها و ست کنترل برای ساختمان های بیش از دو طبقه کاربرد ندارد.

کلید اتوماتیک مکانیکی

مراکز فروش اتومات پمپ آب

اتومات پمپ آب از وسایل بسیار مهم و تجهیزات ضروری جهت مخزن های پمپ آب و آبرسانی به منازل و ساختمان ها می باشد که در انواع مختلفی در بازار عرضه و به فروش می رسد. از آنجا که بسیاری از این لوازم به صورت تقلبی و با کیفیت بسیار پایین وارد کشور شده و در بازار عرضه می شوند لازم است که در هنگام خرید به کیفیت اتومات پمپ آب، چه به صورت دیجیتالی و چه به صورت مکانیکی توجه گردد، و در صورت عدم آشنایی در مورد مشخصات کیفی این محصول، بهتر است از فروشگاه های معتبر و با سابقه به صورت حضوری و یا اینترنتی خریداری گردد. فیام موتور عرضه کننده انواع ست کنترل پمپ آب است.