مقالات

گیربکس کتابی

گیربکس کتابی

گیربکس کتابی کوچکگیربکس کتابی، یک از مدل ها و نمونه های گیربکس صنعتی است. این مدل از گیربکس ها به دلیل قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد خود، جایگزین مناسبی برای نمونه های مشابه موجود در بازار می باشند. این محصول در بازار با نام های دیگری نیز شناخته می شوند. این گیربکس ها، با نام هایی مانند گیربکس نود درجه، گیربکس حلزونی و گیربکس nmrv  در بازار های ایران برای فروش وجود دارند. یکی از کشور هایی که اقدام به ساخت گیربکس کرده کشور چین می باشد. گیربکس های ساخته شده توسط کشور چین دارای کیفیت قابل قبول هستند. کیفیت بالای گیربکس های تولید شده توسط چین و همچنین قیمت مناسب آن ها، باعث شده این مدل از گیربکس ها، مورد توجه صنعت گران مختلف قرار بگیرد.  مشاهده انواع گیربکس حلزونی

نحوه عملکرد گیربکس کتابی

نحوه عملکرد گیربکس کتابی سبب شده تا این گیربکس ها قدرت انتقال بالایی داشته باشند. برای عملکرد صحیح این مدل از گیربکس ها، باید محور و چرخ دنده های برنزی با یک دیگر درگیر شوند. البته برای کار کردن و عملکرد صحیح، اجزای دیگری نیز در این دستگاه به کار رفته است. برای نمونه قطعه های مختلف و مهمی از جمله بلبرینگ و رولبرینگ، در گیربکس به کار رفته است. این دو قطعه نقش بسیار مهم و اساسی در عملکرد گیربکس دارند. رولبرینگ سبب شده، گیربکس هنگام کار کردن لرزش و صدای کم تری داشته باشد. معمولا انواع مختلف گیربکس ها در هنگام کار کردن صدا و لرزش زیادی ایجاد می کنند.

درون گیربکس های صنعتی، از روغن های روان کننده استفاده می شود. وقتی که شدت و زمان کار با گیربکس بالا باشد؛ روغن های روان کننده گیربکس داغ شده و احتمال نشت آن به بیرون از دستگاه وجود دارد. در گذشته نشت روغن روان کننده به بیرون از دستگاه مشکل هایی از جمله کثیف شدن محیط کار را به وجود می آورد. امروزه با استفاده و جایگزین کردن گیربکس کتابی با گیربکس های قدیمی این مشکل حل شده  است. به دلیل وجود دو قطعه بلبرینگ و رولبرینگ، روغن  در صورت داغ شدن به بیرون از دستگاه نشت پیدا نمی کند.
گیربکس کتابی

ویژگی های گیربکس کتابی

گیربکس کتابی در قسمت پایین دستگاه چرخ دنده هایی از جنس برنز دارد. چرخ دنده های به کار رفته در این گیربکس ها دارای شکل حلزونی هستند. به دلیل وجود چرخ دنده هایی با شکل حلزون، این  دستگاه با نام گیربکس حلزونی نیز شناخته می شود. گیربکس های حلزونی دارای شفت خروجی و همچنین محدود کننده گشتاور هستند. این محصول برای استفاده در صنایع کوچک و بزرگ مناسب هستند. این گیربکس ها برای حفر چاه، بالا بر های ساختمان، ماشین آلات صنعتی مختلف و همچنین در معادن مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از آلومینیوم برای بدنه این دستگاه، مزیت های فراوانی دارد. بدنه گیربکس های کتابی ممکن است در معرض عوامل مختلف شیمیایی قرار بگیرد. فلز آلومینیوم با وجود سبک بودن، در برابر عوامل فیزیکی و همچنین شیمیایی دارای مقاومت بالایی است. گیربکس sew از محبوب ترین برند های جهان است.

گیربکس کتابی کوچکمزیت های استفاده از گیربکس کتابی

گیربکس کتابی دارای مزیت های فراوانی است. این گیربکس به دلیل وجود قابلیت هایی که نسبت به سایر گیربکس ها دارد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. ویژگی های مثبت این محصول ها، سبب شده تا گیربکس های کتابی جز پر مصرف ترین گیربکس ها در صنایع مختلف باشد. یکی از مهم ترین مزیت های گیربکس کتابی، راندمان بالای آن است. راندمان محصول یکی از مهم ترین پارامتر های موثر در کیفیت می باشد. گیربکس هایی با راندمان پایین، باعث اتلاف انرژی می شوند.

 

محصولاتی با راندمان پایین، انرژی و هزینه بیشتری برای کار کردن مصرف می کنند. به دلیل وجود مشکل هایی که گیربکس های قدیمی با راندمان پایین داشتند؛ گیربکس ۹۰ درجه جایگزین نمونه های قدیمی شده است. یکی دیگر از مزیت های گیربکس های کتابی، نصب آسان است. نصب این مدل از گیربکس ها به آسانی انجام شده و زمان کم تری می برد. به دلیل ساده بودن شیوه استفاده از این وسیله، گیربکس ها توسط کاربر های  مختلف استفاده می شوند. همچنین لرزش و صدای کم تر  یکی دیگر از مزیت های مهم و قابل توجه این دستگاه است.

قیمت گیربکس کتابی

 قیمت گیربکس کتابی

عوامل و پارامتر های متنوعی، در قیمت مدل های مختلف گیربکس کتابی، موثر است. یکی از مهم ترین عامل های موثر در قیمت، کیفیت آن است. گیربکس هایی با کیفیت بالا تر، دارای قیمت بیشتری هستند. همچنین به غیر از کیفیت، اندازه و توان گیربکس نیز، جز عوامل موثر در قیمت گیربکس ها می باشد. به دلیل تاثیر گذاری پارامتر های مختلف، قیمت گیربکس ها بسیار متفاوت است. شما  می توانید با در نظر گرفتن نیاز خود و بررسی قیمت ها، گیربکس کتابی مورد نظر خود را خریداری کنید.
قیمت گیربکس کتابی را از فیام موتور استعلام بگیرد.

 

کاتالوگ گیربکس کتابی

در کاتالوگ گیربکس کتابی اطلاعات و ویژگی های انواع مختلف گیربکس به طور خلاصه ذکر شده است. مشتری های گرامی، که قصد خرید  دارند، می توانند با مطالعه و بررسی دقیق این کاتالوگ، گیربکس مورد نظر خود را شناسایی کنند. همچنین این کاتالوگ امکان مقایسه انواع و نمونه های مختلف گیربکس ها را به مشتری ها می دهد. بررسی دقیق کاتالوگ گیربکس کتابی، قبل از خرید این وسیله به خریدار محترم کمک می کند تا بتوانند انتخاب دقیق و بهتری داشته باشند. برای دریافت کاتالوگ با فیام موتور تماس بگیرید.

انواع گیربکس کتابی