ساید چنل چیست و چه کاربردی دارد؟

دنیای صنعت، دنیای پیچیده ای است. ابزارها و تجهیزات بیشماری در صنایع تولید می‌شوند که در موارد مختلف کاربرد دارند. دستگاه های ساید چنل، یکی از این تجهیزات پرکاربرد هستند که شاید با عنوان آن کمتر آشنا بوده اید. عبارت “سایت چنل بلوور”  در عبارت انگلیسی “Side “channel blower ، تجهیزاتی هستند که عموماً با نام “پمپ وکیوم” یا “کمپرسورهای وکیوم” شناخته می شوند. این پمپ های وکیوم قادرند فشاری را بسیار بیشتر از فن های صنعتی تولید کنند. علاوه بر این، یک دستگاه ساید چنل، شدت جریان کمتری از هوا را نسبت به فن های سانتریفیوژ تولید می کند. مجموعه این عوامل موجب شده است کمپرسورهای وکیوم به ایده آل ترین تجهیزات برای تولید فشار فوق العاده بالا تبدیل شوند.

طرز کار ساید چنل بلوور

اصول عملکرد و نحوه کار پمپ های وکیوم به طور مستقیم با فناوری آنها در ارتباط است. حجم مشخصی از هوا از طریق یک چرخ دنده چرخنده بسیار سریع به سمت داخل ساید چنل مکیده می شود. در مرحله بعد، هوای وارد شده به دستگاه از طریق نیروی سانتریفیوژ تحت فشار قرار می گیرد؛ بنابراین از طریق قسمت های دستگاه به سمت بخش های داخلی کمپرسور وکیوم یا پمپ وکیوم جریان پیدا می کند؛ سپس این هوا مجدداً فشرده می شود. دومین کمپرسور، پمپ های ساید چنل را قادر می سازد فشار قابل توجهی را تولید کنند.

ساید چنل چیست

طرز کار کمپرسور وکیوم بسیار ساده است؛ به طور خلاصه، جریان عبوری از فشار هوا که در دو مرحله فشرده می شود منجر به تولید جریان خروجی هوا با فشار قابل توجهی می گردد. انواع مدل های تجهیزات ساید چنل در بازار وجود دارند که فشار خروجی در آنها متفاوت است. برای طراحی و تولید انواع ساید چنل از تجهیزات الکتریکی مختلفی استفاده می شود. موتور این تجهیزات  مجهز به مبدل های فرکانس هستند تا بتوانند سرعت تبدیل فرکانس های مختلف را کنترل کنند.

کاربردهای ساید چنل بلوور

اکنون که با طرز کار تجهیزات ساید چنل لوور آشنا شدید و دانستید تولید هوای فشرده تا چه میزان در این تجهیزات انجام می گیرند، به اهمیت استفاده از آن ها در برخی از کاربردهای صنعتی پی می برید. کمپرسور وکیوم را می توان در صنایع مختلفی که به نوعی با دمیدن هوای فشرده در ارتباط هستند مورد استفاده قرار داد؛ سیستم های تصفیه خانه های آب و فاضلاب، حوضچه های صنعتی، حوضچه های مربوط به پرورش ماهی و آبزیان، صنایع نساجی و رنگرزی، صنایع ریخته گری، مهمترین موارد کاربردی تجهیزات ساید چنل هستند.

ساید چنل قیمت

مزایای ساید چنل بلوور

دستگاه ساید چنل بلوور یک دستگاه صنعتی است که از یک الکتروموتور تشکیل شده است. این دستگاه، مجهز به کانال های ورودی و خروجی هوا است. پمپ مخصوص و چرخ‌ دنده‌ های چرخنده در داخل کمپرسور وکیوم، وظیفه فشرده سازی هوا را بر عهده دارند. بنابراین  یکی از مهمترین مزایای این تجهیزات، ساخت قطعات دستگاه  از فولاد مقابل ساخته شده است.

تجهیزات ساید چنل با سر و صدای کمتری کار می‌کنند و مصرف برق پایینی دارند. نصب آنها با کمترین هزینه امکان پذیر است و بازدهی بالایی در هوای فشرده ارائه می‌کنند. مجموعه این عوامل، استفاده از کمپرسورهای وکیوم را برای کارهای صنعتی مناسب ساخته است.

ساید چنل

قیمت ساید چنل بلوور

قیمت ساید چنل بلوور با توجه به توان موتور و مدل دستگاه تعیین می شود. هنگام خرید این تجهیزات با عباراتی نظیر ۴ اینچ، ۱ اینچ و غیره مواجه می شوید؛ منظور از “اینچ”، قطر خروجی هوا در این تجهیزات است. در کاتالوگ تجهیزات ساید چنل بلوور با عبارات فنی نظیر حداکثر جریان هوا حداکثر فشار خروجی، جریان ورودی، توان موتور و شرایط خلأ برخورد می کنید. تمام این عوامل به نوعی در قیمت دستگاه تاثیر دارند.

   هنگامی که برای خرید یکی از دستگاه های کمپرسور وکیوم اقدام میکنید، مدل دستگاه باید با نوع نیاز شما متناسب باشد. اطلاعات بیشتر را می توانید در کاتالوگ های پمپ وکیوک به دست آورید. در هر صورت برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات فنی، کارشناسان فروش مجموعه ما آماده همکاری با مشتریان عزیز هستند.