مقالات

پنوماتیک صنعتی

پنوماتیک صنعتی چیست؟

تخصص این شرکت تنها پنوماتیک صنعتی می باشد. لطفا برای پنوماتیک خودرو تماس گرفته نشود. یک سیستم پنوماتیک صنعتی به طور کلی از کمپرسور هوا برای کاهش حجم هوا استفاده می کند، در نتیجه فشار گاز افزایش می یابد. گاز تحت فشار از طریق شیلنگ های پنوماتیک حرکت می کند و توسط سوپاپها در راه به محرک کنترل می شود. خود هوا باید به طور مداوم فیلتر شود و به طور مداوم نظارت شود تا سیستم کارکرد سیستم را حفظ کند و اجزای مختلف به درستی کار کنند.

این همچنین به اطمینان از زندگی طولانی مدت سیستم کمک می کند. محرک های پنوماتیک اغلب توسط کمپرسورهای الکتریکی بوجود می آیند و قادر به تولید حرکت خطی یا چرخشی می باشند.  مزایای سیستم های پنوماتیک صنعتی قابلیت نگه داری و تعمیر آسان، بازدهی بالا است.

پنوماتیکپنوماتیک نامی است که شاید بارها شنیده باشیم اما به طور دقیق ندانیم که پنوماتیک چیست و وظیفه اصلی آن چیست. در این مقاله می خواهیم اطلاعات جالبی در این زمینه ارائه دهیم با ما همراه باشید.

در نظر داشته باشید که پنوماتیک به زبان ساده یعنی ، اگر هوای اطرافمان در وضعیت ذخیره و فشرده شده قرار داشته باشد دورن این هوا انرژی ایجاد می شود که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد که پنوماتیک نامیده می شود.
به طور کلی عناصر پنوماتیکی در سه پروژه تقسیم بندی شده است که هر یک دارای شرایط خاصی هستند.

  • دسته اول عناصر تولیدکننده و یا کنترل کننده هوا هستند که مثال بارز آن کمپرسورها است.
  • دسته دوم عناصر کارساز مانند سیلندرها و موتورها است.
  • دسته سوم نیز عناصر زمان دهنده مانند شیر ها هستند.

تعریفی که از عناصر کارساز وجود دارد به این صورت است که این عناصر می توانند بخشی از یک دستگاه را دوران دهد و یا باری را تغییر مکان دهد به این ترتیب اجازه داده می شود که قطعه ای سفت و یا پرچکاری شود.

پنوماتیک صنعتی یک نوع فناوری است که از گازهای فشرده برای ایجاد نیرو مکانیکی استفاده می کند به این ترتیب در صنعت شاهد رشد بالاتری خواهیم بود. اگر دقت نمایید کارخانه ها از هوای فشرده استفاده می کنند و دستگاه های ابزار دقیق را فراهم می سازند. جهت خرید از شرکت فیام موتور با ما تماس بگیرید.

اجزای پنوماتیک صنعتی را بشناسید!

  • شیر پنوماتیک
  • شیر برقی پنوماتیک
  • جک پنوماتیک
  • سایدچنل
  • فیتینگ و اتصالات

شیر برقی پنوماتیکشیر پنوماتیکجک پنوماتیکسایدچنلفیتینگ و اتصالات

مزایای پنوماتیک صنعتی

هرجا صحبت از پنوماتیک است در واقع همان هوای فشرده شده مدنظر قرار دارد. یکی از مزایای این سیستم این است که در دسترس است یعنی این انرژی در وضعیت صحیحی قرار دارد و این موضوع به دلیل کافی بودن هوا در اطراف ما است.

مورد بعدی است که هوای فشرده بی خطر بوده و هیچ نوع فضای اشتعالی ندارد به این ترتیب سبب می شود که فشارهایی با تراکم بالا فراهم شود این فشارها قابلیت انتقال به بخش های دیگر است. این هوا بسیار پاک و تمیز است و می تواند در انواع صنایع غذایی و دارویی و الکتریکی نیز استفاده شود و روند کاری آن برخلاف انرژی فسیلی فشرده پس از استفاده بدون تغییر است.

قطعات ساختمان عنصرهای پنتوماتیکی ساده هستند و روال تعمیر آنها نیز به شکل دقیق و ساده صورت می گیرد. در صورتی که درجه حرارت محیط تغییر نماید هیچ تأثیری در هوای فشرده شده ایجاد نمی شود.

قیمت-پنوماتیک

سیستم های پنوماتیک از گاز به جای مایع استفاده می کند ، و سبب می شود که هوا داخل یک دریافت کننده ، دریافت شود ، این دریافت کننده می تواند حجم زیادی از هوای فشرده را ذخیره نماید به این با توجه به وجود غبار و ناخالصی در هوای اطراف در این سیستم از فیلتر و خشک کن استفاده می کند.

سیستم های پنوماتیک در فشارهای پایین تر از سیستم هیدولیکی کار می کند اما در صنعت کاربرد بیشتری دارد به طور یکه سبک و تر و نازک تر بوده و می تواند گزینه بسیار خوبی برای گستره های وسیعی از شیرها باشد و فشار و سرعت عملگرها را نیز مورد ارزیابی قرار می دهد.

شرکت فیام موتور نماینده SEW در ایران است و مفتخر است انواع گیربکس SEW و الکتروموتور SEW همراه با قطعات جانبی مورد نیاز را به ملت عزیز ایران عرضه کند.