مقالات

اندازه گیری یک ژنراتور – چگونگی تعیین اندازه مورد نیاز شما

ژنراتور

اندازه گیری یک ژنراتور

یک ژنراتور که بتواند تمام نیازهای تولید برق خود را اداره کند، یکی از مهمترین جنبه های تصمیم خرید است.

این که آیا شما علاقه مند به قدرت اولیه یا آماده به کار هستید، اگر ژنراتور جدید شما قادر به برآورده ساختن نیازهای خاص خود نباشد، به هیچ وجه نمی تواند هیچ کاری انجام دهد، زیرا می تواند استرس ناخواسته ای را در واحد ایجاد کند و حتی برخی از دستگاه های متصل به آن را آسیب برساند. متأسفانه تعیین دقیق اندازه ژنراتور اغلب اوقات بسیار دشوار است و شامل تعدادی از عوامل و ملاحظات می شود.

انتخاب یکی از فازهای تک فاز، سه فاز، کیلووات،  جوشکار، آماده به کار یا ژنراتورهای شروع موتور می تواند دشوار باشد.

برای جلوگیری از این سردرگمی، این مقاله برای کمک به شما در درک بهتر فرایند اندازه گیری و برخی از عوامل کلیدی که باید در ذهن داشته باشید، طراحی شده است.

این یک جایگزین برای تأمین برق نیست،  اما باید اطلاعات کافی در اختیار شما قرار گیرد تا درک درستی از برخی از عوامل کلیدی که درگیر هستند را درک کنید.

تغییرات اندازه ژنراتور:

با آخرین پیشرفت در زمینه مهندسی برق، ژنراتورها در حال حاضر در ابعاد گسترده ای در دسترس هستند. ژنراتورهای با ظرفیت ۵ کیلو وات تا ۵۰ کیلو ولت به راحتی در بازار شخصی و خانگی استفاده می شوند، در حالیکه ژنراتورهای صنعتی در هر کجا از ۵۰ کیلو وات تا بیش از ۳ مگاوات است. ژنراتورهای دستی و قابل حمل برای خانه ها، ادارات RV و کوچک در دسترس هستند، اما کسب و کارهای بزرگ، مراکز داده، ساختمان ها، کارخانه ها و برنامه های کاربردی صنعتی نیاز به استفاده از ژنراتورهای صنعتی با ابعاد بزرگتری دارند تا نیازهای بالاتری را پاسخگو باشند.

اندازه گیری ژنراتور – میزان قدرت:

بسیاری از مردم بر این باورند که ژنراتورهای کوچک را می توان به عنوان قدرت الکتریکی آماده به کار برد، چرا که آنها همیشه در حال اجرا نیستند. این فقط یک اسطوره نیست، اما واقعا می تواند بسیار زیان آور باشد. متاسفانه، ژنراتور تحت اندازه گیری یکی از رایج ترین اشتباهات انجام شده توسط خریداران است. این نه تنها شامل خطرات آسیب رساندن به دارایی جدید (ژنراتور) می شود، بلکه می تواند به سایر دارایی های مرتبط با آن آسیب برساند، موقعیت های خطرناکی را ایجاد می کند.

چگونه می توان موتور یا ژنراتور مناسب را تعیین کرد؟

دستورالعمل های زیر چندین نقطه شروع را ارائه می دهند :

نیازهای خود را بشناسید: رفتن به یک فروشگاه و خرید بهترین یا ارزان ترین ژنراتور، بهترین روش نیست. قبل از اینکه انتخاب کنید، بهتر است  نیازهای تولید انرژی خود را فرا بگیرید. شما می توانید این کار را در موارد زیر انجام دهید:

 • فهرستی از مواردی را که باید توسط ژنراتور تهیه شود، ایجاد کنید

 • یادداشتی از میزان مصرف و شروع کار مربوط به آن را یادداشت کنید

 • کل توان مصرفی در KVA یا KW را محاسبه کنید

چگونه توانایی شروع و در حال اجرا را پیدا کنید: بدست آوردن ولتاژ مناسب از دستگاههایی که قصد دارید قدرت آن را بدست آورید، برای محاسبه نیازهای دقیق قدرت بسیار مهم است. به طور معمول، شما می توانید این را در صفحه شناسایی یا کتابچه راهنمای مالک در کیت خریدار هر دستگاه، ابزار، لوازم خانگی و یا سایر تجهیزات الکتریکی پیدا کنید.

آمپر – وات تبدیل: شما اغلب ممکن است نیازهای قدرت از ابزار اعلام شده در amperes. برای تبدیل نیاز قدرت یک ابزار از آمپر به وات، این محاسبات را دنبال کنید، یا شما همچنین می توانید از ابزار تبدیل دستی در صفحه وب ماشین حساب قدرت استفاده کنید.

 • برای بار مقاومت: ولتاژ = آمپر x ولت

 • برای بار راکتیو: توان = (آمپر x ولت) x بار بار

نمودار مورد نیاز برق: اغلب اتفاق می افتد که شما راهنمای کتابچه راهنمای کاربر را از دست می دهید و یا به دلایلی نمی توانید مشخصات مورد نیاز قدرت ابزار و / یا سایر دستگاه های الکتریکی که در حال اجرا هستند پیدا کنید. در اینجا یک نمودار مصرف برق نمونه است که نشان می دهد برخی از نمونه های معمول مورد استفاده برای وسایل و ابزار رایج است. نمودار به سادگی ارائه می شود به عنوان مثال برای نشان دادن اینکه چگونه شروع و در حال اجرا نیروها متفاوت است، و چگونه هر دستگاه نیاز مصرف خاص است. اگر سوالی در مورد موارد خاصی دارید می توانید با سازنده تماس بگیرید، با برق تماس بگیرید یا با مشاوره رایگان تماس بگیرید.

روش های مختلف محاسبه: بسته به نوع و تعداد دستگاه ها و نحوه برنامه ریزی استفاده از ژنراتور، روش های مختلفی برای محاسبه نیازهای برق وجود دارد:

 • موتور تنها در حال اجرا است

 • موتورهای چندگانه در حال اجرا به طور همزمان

 • بدون موتور الکتریکی

مزایای انتخاب ژنراتور اندازه مناسب: در حال حاضر که ایده ای در مورد چگونگی انتخاب اندازه مناسب ژنراتور برای نیازهای خود دارید، در اینجا تنها چند مزیت به دست آمده از طریق این فرآیند است:

 • بدون شکست سیستم غیر منتظره

 • به علت اضافه بار ظرفیت خاموش نیست

 • افزایش طول عمر ژنراتور

 • عملکرد تضمین شده

 • نگهداری صحیح بدون هیچ زحمتی

 • افزایش طول عمر سیستم

 • امنیت شخصی را تضمین می کند

 • احتمال بسیار کمتری از آسیب به دارایی

همانطور که در این مقاله نشان داده شده است، هنگام انتخاب ژنراتور مناسب برای شغل، ملاحظات ذاتی متعددی وجود دارد. اگر زمان دشواری دارید یا مایلید پیشنهادات و توصیه های خاص خود را برای وضعیت خود مطرح کنید،  با ما تماس بگیرید و  از پرسنل فروش و پشتیبانی کمک بگیرید.

شرکت فیام عرضه کننده انواع ژنراتور