اکثریت قریب به اتفاق موتورهای الکتریکی ضد آب نیستند، عمدتا به این دلیل که برای کاربردی که در آنها استفاده می شود، لازم نیست. امکان ایجاد یک موتور الکتریکی ضد آب وجود دارد. با این حال، ضد آب با هزینه های اضافه شده همراه با محدود کردن عملکرد کلی نیز همراه است. این هزینه ها اغلب برای برنامه های خاص مانند پمپ و حمل مواد مایع، پاک کننده های استخر، وسایل نقلیه غیر مسکونی و برنامه های کاربردی دیگر که در آن موتور ممکن است در معرض مایعات قرار گیرد ارزشمند است.

چگونه می توان یک موتور الکتریکی ضد آب ایجاد کرد؟

راه های زیادی برای ایجاد یک موتور الکتریکی ضد آب وجود دارد. شایعترین و موثرترین روشهای ضدعفونی موتورهای الکتریکی عبارتند از:

  • پوشش تخصصی

پوشش یک موتور الکتریکی در یک پوشش تخصصی، یکی از رایج ترین روش های ایجاد حفاظت در مقابل آسیب های آب است. موارد خاص گران هستند

  • مهر و موم شافت ضد آب

حفاظت از قطعات متحرک یک موتور الکتریکی، به ویژه شافت و یاطاقان. مهر و موم شافت ضد آب یک منطقه محصور برای کار درونی موتور ایجاد می کند.

هنگام کشف راه حل های ضد آب، در نظر داشته باشید که هر استراتژی سطح حفاظتی مختلفی را در برابر مایعات فراهم می کند. به عنوان مثال، بعضی از موارد تخصصی ممکن است به سادگی در برابر آب پرتقال محافظت کنند، در حالی که دیگران ممکن است به طور کامل موتور را به عمق خاصی فرو برد.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که بسیاری از روش های ضد آب، جریان هوا را به موتور محدود می کند که به حداکثر توان خروجی موتور تاثیر می گذارد.

این صنعت یک اندازه گیری استاندارد برای حفاظت در برابر جامدات و مایعات را به عنوان مقیاس امتیاز حفاظت در برابر ورودی نامیده است.

 

برای خرید یک موتور ضد آب با ما تماس بگیرید

انتخاب یک موتور الکتریکی برای یک برنامه کاربردی که نیاز به قابلیت قابل اعتماد در شرایط مرطوب یا غوطه ور دارد، ممکن است چالش برانگیز باشد، اما در همه موارد غیرممکن است. اگر شما نیاز به یک موتور الکتریکی ضد آب دارید، شرکت فیام  می تواند به شما کمک کند. ما موتورهای ضد آب سفارشی را برای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی، از جمله پمپ ها، تجهیزات دریایی، پاک کننده های استخر، درب بازکن های تجاری بیرونی، تجهیزات کشاورزی و غیره ارائه می دهیم.