انکودر SEW

انکودر sew یا اینکور SEW یک نوع رمزگذار است که در لیست محصولات الکتروماتیکی و یا حسگری قرار دارد. انکودرها به محور گردانی وصل شده اند که سبب می شود میزان چرخش محور به طور دقیق اندازه گیری شود. در این مقاله در خصوص انکودر sew بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

انکودر

مشخصات انکودر sew

انکودر sew میزان چرخش به شکل آنالوگ آن را به شکل پالس در بخش خروجی نمایش می دهد البته گاهی هم به شکل سیگنال نمایش شکل می گیرد. در چنین شرایطی جابجایی دورانی و سرعت و شتاب به شکل دقیق و صحیحی اندازه گیری می شود.

انکودر sew امروزه در الکتروموتورها نیز استفاده می شود و البته در محرکه های دورانی نیز استفاده مشخصی از این محصول می شود.

در نظر داشته باشید که در بسیاری از کاربردها نیاز است که سرعت دروان و همینطور موقعیت محور دوران به شکل دقیق ارزیابی شود که انکودر sew می تواند یک گزینه خوب باشد. 

مکانیزم انکودر sew

اینکودر sew شامل یک صفحه شیاردار است که به بخش محور یا شافت گردان وصل شده است.

یک سمت این محصول فرستنده نوری است و یک سمت دیگران نیز گیرنده نوری دیده می شود.

در این محصول صفحه شروع به چرخش می کند و شیارها در وضعیت عبوری قرار می گیرد و در سمت گیرنده پالس های الکتریکی نیز تولید می شود.

انکودر sew در صنایع هوایی، صنایع فلزی، صنایع تجهیزات حمل نقل و همینطور صنایع بسته بندی و چاپ استفاده می شود.

از دیگر موارد کاربرد انکودر در صنایع نساجی و چوب است و همینطور در صنایع غذایی و آشامیدنی نیز استفاده می شود.

انکودر sew بر اساس قطع و وصل نور می تواند بازخورد تولید نماید. این محصول در صنایع بسیار استفاده می شود. یکی از موارد کاربرد انکودر sew در صنعت نورد است که چرخش را اندازه گیری می کند و به بخش کنترل کننده می گوید که چه میزان ماده خام تا به حال استفاده شده است به این ترتیب کنترل کننده می داند که تا چه زمانی فرآیند قطع می شود.

از این محصول در رصد خانه ها نیز استفاده می شود و فیدبک تولید می کند، فیدبک تولید شده به عملگرها می گوید که آینه های متحرک باید در چه موقعیتی قرار بگیرند.انکودر الکتروموتور

استفاده از انکودر sew در جک های ماشین های ریلی نیز دیده می شود. این محصول فیدبک دقیقی از حرکت ارسال می کند به این ترتیب جک ها در وضعیت همزمان بالا می روند. همینطور در چاپگرها نیز استفاده می شود و بر روی مارک خاص در موقعیت های خاص نیز استفاده می شود.

در جرثقیل های بزرگ از انکودر بر روی شفت موتور استفاده می شود تا فیدبک موقعیت تولید نماید به این ترتیب جرثقیل می داند که باید کجا بار خالی نماید.

جدیدترین کاربرد انکودر sew در سیستم های آسانسوری است به طوری که انکودر می تواند اندازه گیری دقیقی ایجاد کرده و فیدبک به کنترلر ارسال نماید به این ترتیب اتاقک آسانسور تا درب مورد ارزیابی قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که در تمام کاربردها فرآیند وضعیت مشترکی دارد، در واقع شمارش تولید می کند و به کنترلر ارسال می شود و سپس دستور عملکردی خاص نیز صادر می شود.

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.