[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

موتور پمپ چیست؟

همانطور که از نام موتور پمپ پیدا است، دستگاهی است که به زبان ساده از موتور و پمپ تشکیل شده است و موتور نیرو محرکه ی پمپ می باشد. آنچه که از موتور پمپ در ذهن می نشیند استفاده از آن برای پمپاژ آب است که می تواند  جنبه ی خانگی، کشاورزی و صنعتی داشته باشد. این پمپ ها معمولا برای انتقال حجم زیادی از آب در یک بازه ی زمانی مشخص به کار برده می شوند.

لطفا جهت مشاهده قیمت و مشخصات کامل هر محصولاستعلام بگیرید و سا با فیام تماس بگیرید.۰۲۱.۳۳۱۱۰۲۳۵

معمولا موتور پمپ هایی که با سوخت کار می کنند را تا ارتفاع شش متری از مخزن آب قرار می دهند. موتور پمپ ها براساس سوختی که مصرف می کنند به موتور های دیزلی، بنزینی و همچنین نفت- بنزینی تقسیم بندی می شوند.  برای استفاده از این پمپ معمولا آن را نسبت به مخزن آب در جایگاه بالاتری قرار می دهند. برای آنکه موتور پمپ طول عمر بیشتری داشته باشد بهتر است ، برای کارکرد آن مدت زمان مشخصی بین ۲ تا ۳ ساعت در روز را در نظر گرفت تا به این طریق از فرسایش آن جلوگیری نمود.

برای اینکه استفاده از این پمپ خود را بهینه سازید همیشه قبل از استفاده و شروع به کار کردن موتور مطمئن شوید که آب برای انتقال و جا به  جایی وجود دارد. عدم وجود آب هنگام کارکردن  موتور پمپ به آن آسیب وارد می کند و طول عمر آن را کاهش می دهد. هنگام استفاده از موتور پمپ در فصل های سرد سال توجه کنید که بعد از استفاده از پمپ، آب آن را تخلیه کنید تا مانع از یخ زدگی آب در آن شوید. همواره سعی کنید تا روغن کاری موتور پمپ را به موقع انجام دهید. عدم این کار باعث می شود تا قطعات پمپ به سرعت دچار فرسودگی شوند و هنگام کار کردن آلودگی صوتی زیادی را از خود ایجاد کنند.

پمپ آب

موتور پمپ و کاربرد های آن

از موتور پمپ به شکل های مختلف و با اهداف متنوع استفاده می شود. رایج ترین کاربرد این موتورکه همگان با آن آشنا می باشند، استفاده از آن در پمپ آب تمیز می باشد که معمولا  می توانید آن را در ساختمان ها و منازل ببینید. استفاده  از این  موتور در پمپاژ آب های کثیف نیز رایج است. از دیگر انواع موتور پمپ می توان به موتور پمپ فشار بالا و موتور  پمپ با ناخالصی نیز اشاره کرد.

استفاده از این  موتور در عرصه ی کشاورزی دارای اهمیت میباشد، چرا که امروزه آبیاری مزارع بر اساس فشار آب انجام می گیرد که این امر توسط موتور پمپ ها بوجود می آید. آبیاری مزارع به هر روشی که صورت پذیرد، بی نیاز به موتور پمپ نخواهد بود از این رو حضور موتور پمپ در مزارع امری لازم و ضروری به شمار می آید.

استفاده از موتور پمپ برا ی تقویت فشار آب در ساختمان های مسکونی و تجاری  نیز دارای اهمیت میباشد. در اینگونه موارد معمولا گفته می شود که از پمپ های بی صدا استفاده شود اما باید گفت که کلیه موتورها دارای صدا میباشند و مطرح کردن چنین موضوعی صرفا به دلیل فروش بیشتر محصول می باشد. از جمله پمپ  های خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد: پمپ آب دو اسب بخار،پمپ آب یک ونیم اسب بخار  دو پروانه ایی، پمپ آب یک اسب بخار دو پروانه ایی، پمپ آب جتی یک اسب بخار، پمپ آب یک اسب بخار بشقابی و پمپ آب نیم اسب.

پمپآب

گیربکس SEW

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

پمپ

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

گیربکس

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

الکتروموتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

ژنراتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

ویبراتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

برق و اتوماسیون صنعتی

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

هیدرولیک

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

پنوماتیک

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

آخرین مقالات

Call Now Buttonتماس با فیام