به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

انواع پمپ وکیومپمپ وکیوم روغنی

به طور کلی انواع پمپ وکیوم وجود دارد که برای مکش گازها از آن استفاده می شود.

پمپ وکیوم پمپی است که در یک سیستم مشخص می تواند خلاء درستی ایجاد نماید. پمپ وکیوم به صورت روغنی و آبی باشد.

این پمپ سبب می شود که مولکول های گاز از سیستن خارج شود.

مولکول های گاز در صورتی حرکت می کند که بین دو نقطه وضعیت اختلاف فشار درستی دیده شود. در منطقه ای که تعداد مولکول های کمتر دیده می شود منطقه کم فشار به عنوان منطقه ای پرفشار ( نقطه جایگزین ) در نظر گرفته می شود.

در واقع دستگاهی که می تواند این اختلاف فشار بین دو نقطه را ایجاد نماید پمپ وکیوم است.

 

به طور کلی پمپ وکیوم به دو دسته تقسیم می شود:

دسته اول پمپ های خلاء است که توسط گازها برداشته می شود و سبب می شود که جا به جایی مثبتی صورت بگیرد. دسته دوم از طریق ذرت و مولکول های گاز چگالنده خواهد شود.

همینطور پمپ وکیوم به دو بخش پمپ انتقال و همینطور پمپ دریافت کننده نیز تقسیم می شود که نام دیگر آن دام انداز است.

در نظر داشته باشید که پمپ های جنبشی و محرکه در لیست پمپ های انتقال قرار می گیرند این روند سبب می شود که گاز از داخل هول داده شود و به سمت بیرون فرستاده شود.

این کار به طور کلی توسط یک بخش مکانیکی مشخص ارزیابی می شود که اغلب در حال چرخیدن است. این چرخش سبب می شود که به مولکول های گاز شتاب وارد شود و ایجاد منطقه کم فشار صورت بگیرد.

زمانی که سطح که نام دیگر آن وکیوم سازی است به حد نصاب رسیده مخزنی با شیر خلا بزرگ بسته شده و ایزوله شده وجود دارد که سبب می شود هر نوع تبادل گاز بین ظرف و پمپ توسط شیر متوقف شود.

نوع دیگر از پمپ وکیوم به نام پمپ های دریافت کننده هستند، یک پمپ دریافت کننده به پمپ جاذب گفت می شود که در مخزن در وضعیت تخلیه قرار دارد. این پمپ ها مولکول های گاز را از طریق جذب حذف می کنند البته از متراکم سازی نیز در این راستا استفاده می شود.

در صورتی که مولکول های گاز ورودی با سطح سرد پمپ تماس داشته باشد گاز در وضعیت متراکم شده قرار می گیرد و این روند سبب می شود که به صورت مایع از دور خارج شود.

Vacuum pump

پمپ وکیوم آبی

نام دیگری که برای پمپ وکیوم در نظر گرفته شده است در گردش است.

این پمپ ها به صورت چرخشی جابجایی مثبت می شوند که عملکرد آن ها مانند یک پمپ روتاری یا چرخشی است.

وظیفه این پمپ ها این است که خلاء ایجاد شده و مولکول های خوا حذف شوند.

در واقع وظیفه ایجاد خلاء در این پمپ ها توسط آب تأمین می شود. اگر به نوع کارکرد این پمپ ها دقت شود مشخص است که پمپ های آبی گاهی مانند کمپرسور های گازی فعالیت می کنند.

در این پمپ ها برای داشتن خاصیت فشار بخار مناسب از آب یا هر مایع سازگار با فرآیند وکیوم سازی استفاده می شود. در این پمپ ها از پروانه یا تیغه استفاده شده است و به طور کلی چرخش های حلقه ای مایع را نیز در بر می گیرد. به طور کلی این روند وظیفه خلاء سازی را نیز به درستی انجام می دهد

این پمپ وکیوم آبی در صنایع بزرگ مانند پالایشگاه ها استفاده می شود و به طور کلی هزینه تعمیرات این پمپ ها پایین بوده و راندمان و ماندگاری بالایی دارد.

پمپ وکیوم

پمپ وکیوم روغنی

ساختار مدل های روغنی پمپ های وکیوم مشابه با سایر گزینه است به طوری که در این پمپ ها از روغن و هوا برای خنک سازی استفاده می شود، ساختار به کار رفته در آنها روتور و استاتور بوده و یرا صنایع متوسط مناسب ترین گزینه هستند.

استفاده از این روغن ها بسیار مناسب بوده و تمیزی آن ها نیز در نحوه عملکرد پمپ تأثیر بسزایی دارد.

پمپ وکیوم روغنی به دو دسته تک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم می شود، پمپ های تک مرحله ای با قطع جریان برق عمل خلاءسازی متوقف می کند در مدل های دو مرحله ای از این پمپ ها پس از قطع جریان برق استفاده می شود و امکان وکیوم سازی و مکش تا یک زمان مشخص را دارد.

به طور کلی از مدل روغنی پمپ ها برای کاهش فشار گاز استفاده می شود. این پمپ ها در صنایع چرم سازی ، ساکشن های بیمارستان و صنایع ماشین سازی استفاده می شود.

قیمت پمپ وکیوم به طور کلی بر اساس نرخ مکش و برند پمپ ها ارزیابی می شود همینطور کارایی بالای این پمپ ها نیز از دیگر بخش های قیمت گذاری هستند.

به طور کلی قیمت پمپ های دو مرحله ای بر اساس کاربرد بیشتری که دارد بیشتر از نوع تک مرحله ای است. این پمپ ها عملکردهای قابل قبولی دارند.  

کاربرد پمپ وکیوم

یکی از مصارف بسیار مهم پمپ وکیوم در منازل است که در جاروبرقی ها استفاده می شود. همینطور برای بیمارستان ها در بخش اتاق عمل گزینه بسیار خوبی است که برای ساکشن های پزشکی و بیمارستانی از این دستگاه بهره می گیرند.

از پمپ وکیوم برای صنایع وکیوم فرمینگ و بسته بندی برای شکل دهی استفاده می شود. در چاپخانه ها از این محصول در ماشین آلات چاپی مورد نیاز قرار می گیرد. برای تزریق طلا یا فلز از این محصول استفاده می شود. در ماشین آلات و سی ان سی و همینطور صنایع چوبی نیز از پمپ وکیوم به طور دقیق استقبال می شود.

پمپ وکیوم چیست؟

پمپ وکیوم یک دستگاه مخصوص برای ایجاد خلاء است، این محصول دارای انواع متنوعی بوده و همینطور در نوع ساختار نیز با هم فرق دارد. برای طراحی پمپ وکیوم به طور کلی از قطعات با کیفیت بالایی استفاده می شود قیمت این محصول بر اساس کاربرد آن ارزیابی می شود.

وکیوم یعنی گازها، مایعات و یا هر چیز دیگر از یک حجم و سطح برداشته شود این روال سبب می شود که از فشار در سطح و حجم از فشار محیط کمتر باشد، دستگاهی که این کار را انجام می دهد پمپ وکیوم نام دارد. به زبانی ساده عملیات مکش منفی در صورتی که خلاء ایجاد شود وکیوم نامیده می شود. در این مقاله قصد دارید انواع پمپ وکیوم و همینطور توضیح در مورد هر یک را ارزیابی کنیم همینطور قیمت پمپ وکیوم نیز می بایست به طور دقیق ارزیابی شود.

 جهت مشاوره اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید. ۰۲۱.۳۳۱۱۰۲۳۵

 

پمپ

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

گیربکس SEW

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

گیربکس

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

الکتروموتور

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

ژنراتور

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

ویبراتور

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

برق و اتوماسیون صنعتی

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

هیدرولیک

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

پنوماتیک

به این مطلب امتیاز دهید!
[تعداد: ۲۲   میانگین: ۴/۵]

مطالب مرتبط

تفاوت پمپ وکیوم تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای

به این مطلب امتیاز دهید! [تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]وکیوم پمپ یا پمپ وکیوم با عبارت انگلیسی vacuum pump شامل یکی از پمپ‌های …

قیمت پمپ وکیوم آب در گردش

به این مطلب امتیاز دهید! [تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]اصول و قواعد و نحوه کار پمپ وکیوم آب در گردش به همراه اطلاعات …

فروش پمپ وکیوم کوچک

به این مطلب امتیاز دهید! [تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]پمپ وکیوم کوچک، یک نمونه از پمپ‌های تحت خلأ هستند که از نظر عملکرد …

کاتالوگ پمپ وکیوم و مزایای آن برای مشتری

به این مطلب امتیاز دهید! [تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]کاتالوگ پمپ وکیوم عبارتند از یک سند چاپی یا یک فایل الکترونیکی که شرکت …

نکات مهم در خرید پمپ وکیوم دست دوم

به این مطلب امتیاز دهید! [تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]پمپ وکیوم دست دوم به پمپ‌هایی گفته می‌شود که مدت زمانی از کارکرد آن‌ها …

پمپ وکیوم آبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

به این مطلب امتیاز دهید! [تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]وکیوم آبی یک نوع پمپ صنعتی می‌باشد که در دسته پمپ‌های تحت خلأ قرار …

نکات مهم در تعمیر پمپ وکیوم

به این مطلب امتیاز دهید! [تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]تعمیر پمپ وکیوم عبارت است از کلیه خدماتی که برای بازرسی، تعمیرات و یا …

Call Now Buttonتماس با فیام