پمپ-مگنتی-ضداسید-cse-کره

مشخصات پمپ مگنتی ضد اسید cse کره

مدلولت (۶۰HZ)توان(w)آمپر (A)هد (m)دبی (l/min)دمای محیط (℃)دهانه ورودی (Ø)دهانه خروجی (Ø)ابعاد(mm)
MP-010A/B۱۲۰-۲۲۰ AC۱۹-۱۴۰.۱۵۲.۴۱۴۰-۸۰۱۴۱۴۱۳۱x90x92
MP-025A/B۱۲۰-۲۲۰ AC۴۱-۳۹__۴۲۴۰-۸۰۱۸۱۷۲۱۸x92x129.3
MP-045A/B۱۲۰-۲۲۰ AC۷۰-۶۴__۴.۵۴۴۰-۸۰۲۰۲۰۲۵۸x120x136.5
MP-055A/B۱۲۰-۲۲۰ AC۱۰۳-۹۳__۱۰۱۹۰-۸۰۲۰۲۰۲۵۲.۵×۱۰۶.۵×۱۴۷
MP-070A/B۱۲۰-۲۲۰ AC۱۵۰-۱۴۵__۸۷۰۰-۸۰۲۶۲۶۲۸۵.۵x120x155

پمپهای مگنتی توسط کشورهای مختلف ساخته و تولید می شوند و با وجود شباهتهایی که بر اساس کلی ساخت این پمپها رعایت می شود تفاوتهایی نیز دارند.

یکی از این نوع پمپها پمپ مگنتی CSE است که بیش از ۲۰ سال از تولید آن توسط شرکت CSE کره جنوبی می گذرد. این شرکت از سال ۱۹۸۸ به صورت حرفه ای فعالیت خود را شروع کرده است و تخصص آن در تولید انواع پمپهای آب و پمپهای دنده ای، پمپ خودمکش، پمپ وکیوم، کمپرسور باد و بوستر پمپ دیافراگمی می باشد.

نشان استاندارد ISO 9001 یکی از شواهد کیفیت بالای محصولات این شرکت خصوصا پمپ مگنتی CSE است. این پمپها، به نامهای پمپهای ضداسید و پلیمری نیز نامیده می شوند. بدنه این پمپها نیز همچون دیگر پمپهای مگنتی از موادی همچون پلی پروپیلن PP که مناسب اسیدهای با قدرت خورندگی پایین مواد پلی وینیلیدین فلورید PVDF مناسب اسیدهای با قدرت خورندگی بالا و حرارت بالاتر یا فایبرگلاس ساخته می شود.

جدول هد و دبی پمپ مگنتی ضد اسید cse کره

هد-دبی-پمپ-مگنتی-ضد-اسید-cse-کره-fiam.ir

ویژگیهای کلی پمپ مگنتی CSE

توسعه روزافزون این پمپها موجب شده است که قابلیت انتقال سیالاتی تا دمای ۴۵۰ درجه سانتیگراد و فشار ۲۰۰ بار را داشته باشند. که این امر خود پیشرفت بزرگی در صنعت خصوصا در زمینه نقل و انتقال مواد به حساب می آید. ماندگاری طولانی پمپ مگنتی CSE به همراه کیفیت مناسب و بهره وری مطلوب آنها از جمله مواردی است که در این پمپ مورد توجه خاص است. که علاوه بر ارتقای کارایی دستگاه موجب کاهش هزینه های تعمیر و مخارج مرتبط با استهلاک پمپ مگنتی CSE نیز می شود. در این قسمت به بررسی برخی از خصوصیات کلی پمپ مگنتی CSE خواهیم پرداخت تا هرچه بیشتر با این دستگاه مفید آشنا شویم.

مزایا و کاربردهای  پمپ مگنتی CSE

پمپ مگنتی CSE هم همانند سایر پمپهای مگنتی مانع نشت سیالات به محیط می شود و لذا علاوه بر پیشگیری از بروز مشکلات زیست محیطی ناشی از هدر رفتن مایعات نیز جلوگیری کرده و برای انتقال مواد شیمیایی، سمی و مرگ آور گزینه مناسبی به نظر می رسد. پمپ مگنتی CSE کاربردهای متعددی دارد که بر اساس مطالب فوق انتقال حلالها یکی از آنها می باشد.

از دیگر موارد مصرف این پمپها می توان به انتقال مواد نفتی، سیالات بدبو، گران قیمت، آروماتیکها، اسیدها و بازها از جمله اسید سولفوریک، اسید نیتریک، اسید فسفریک، اسید استیک، وکاستیکها می توان. همچنین از پمپ مگنتی CSE می توان برای انتقال آب نمک و آب صابون، مواد اشتعال زا، رنگ و تصفیه آب استفاده کرد. این پمپ همچون پمپ مگنتی TRUDIN و پمپ مگنتی SPC در صنایع غذایی و دارویی نیز به کار گرفته می شود. از دیگر نکات مثبت این پمپ این است که در صورت انجام سرویس منظم و عدم تحمیل فشار زیاد استهلاک آن بسیار کم خواهد بود.

مدلهای مختلف پمپهای مگنتی CSE

پمپ مگنتی CSE در مدلهای مختلفی به بازار ارائه می شوند. سری CS و سری MP دو نمونه از پمپ مگنتی CSE می باشند که قصد داریم برخی از ویژگیهای این دوسری را با یکدیگر مقایسه کنیم. هرکدام از این دو نمونه در طرحهای مختلفی تولید و عرضه می شوند. در سری CS حداکثر دمای انتقال سیالات معادل با ۷۰ درجه سانتیگراد است. قابلیت انتقال سیالات آن برابر با ارتفاع ۳ متر است. حداکثر دبی (آبدهی) این پمپ ۱۳ لیتر بر دقیقه می باشد که از آبدهی سری MP کمتر است. بیشترین قطر ورودی و خروجی در این سری از  پمپ مگنتی CSE 14 میلی متر است. جریان این سری  از ۱.۲ آمپر تا ۱.۵ آمپر است و ابعاد آن از ۹۷.۲*۷۰*۴۹ میلی متر تا ۱۲۷.۵*۵۲*۵۰ میلی متر است. از جمله مدلهای مختلف این سری می توان به CS-0720-B CSE، CS-0730F – NR ، CS-0730F – CC، CS-0730G-DJ، CS-0740 A اشاره کرد. اندازه اتصال شلنگ ورودی و خروجی در مدلهای مختلف این سری متفاوت است.

در مدلهای متنوع سری MP ، حداکثر دبی معادل با ۷۰ لیتر بر دقیقه است که یکی از مزایای آن نسبت به سری CS محسوب می شود. از دیگر مزیتهای این مدل افزایش دمای حداکثری انتقال سیالات به ۸۰ درجه سانتیگراد است ورودیهای این مدل از ۴/۱ تا ۱ اینچ هستند. بدیهی است که قیمتهای این سری نیز متفاوت خواهد بود. جریان ورودی از ۰.۶ آمپر تا ۱.۳۵ آمپر است و ابعاد آن از ۱۵۰*۸۰*۳۳ میلی متر تا ۱۸۵.۶*۱۰۲*۹۶ میلی متر است. از جمله مدلهای مختلف می توان بهس CS-0560A، CS-0580L، CS-0580M، CS-0580Q اشاره کرد. اندازه اتصال شلنگ ورودی و خروجی در مدلهای مختلف این سری متفاوت است.

نکته:

نکته قابل ذکر در هنگام استفاده و کار با این پمپ این است که پمپهای مگنتی از جمله پمپ مگنتی CSE به هیچ عنوان قابلیت کار به صورت خشک را ندارد و در مقابل کاویتاسیون نیز فاقد مقاومت است. ضمن آنکه باید توجه داشت که از این پمپ برای انتقال سیالاتی که دارای ذرات جامد می باشند استفاده نشود. در هنگام انتخاب پمپها باید به مقاومت قابل قبول قطعاتی از پمپ که در تماس با سیال انتقالی هستند توجه خاص داشت و جنس پمپ را باید بر اساس نوع سیال انتخاب نمود.

خصوصیات کلی پمپهای مگنتی

پمپهای مگنتی را می توان یکی از جدیدترین پیشرفتها در زمینه انتقال مایعات درنظر گرفت. حذف آب بندهای مکانیکی یکی از ویژگیهای این گروه از پمپها است. در نتیجه این ویژگی مشکلات آب بندی مکانیکی رفع شده است و از نشتی آب یا سایر مایعات جلوگیری می شود. غالب پمپهای مگنتی در دسته پمپهای سانتریفیوژی قرار می گیرند که هیچگونه اتصال مستقیمی بین الکتروموتور و پروانه پمپ در آنها وجود نداشته و برای به حرکت درآوردن پروانه از  میدان مغناطیسی استفاده می شود.

از جمله اجزای تشکیل دهنده این پمپها یک میله دو تکه است که به دو محور (شفت) داخلی و محور خارجی تقسیم بندی می شود. روی محور داخلی مجموعه ای از مگنتها قرار گرفته اند. همچنین مجموعه ای از مگنتها هم روی محور خارجی قرار گرفته اند که شار مغناطیسی آنها موجب حرکت پروانه و محور داخلی می شود. پمپ مگنتی TRUNDIN، پمپ مگنتی SPC و پمپ مگنتی سانتریفیوژی از جمله دیگر انواع پمپهای مگنتی می باشند.

تمامیمدل های پمپ مگنتی ضد اسید cse کره در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

آخرین مقالات