[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

لوب پمپ چیست؟

پمپ ها بر اساس عملکردی که دارند به پمپ های سانتریفیوژی و یا جا به جایی مثبت تقسیم بندی می شوند،که از این نظر لوب پمپ  به عنوان پمپ PD  یا همان جا به جایی مثبت مطرح می شود.

لوب پمپ به عنوان یک پمپ جا به جایی مثبت دارای عملکردی انقباضی و انبساطی می باشد. لوب پمپ در هنگام ورود سیالات عملکردی انبساطی و در هنگام خروج سیالات عملکردی انقباضی دارد، همین امر باعث می شود تا اختلاف فشاری را به وجود آورد و این اختلاف فشار باعث می شود تا سیالات به حرکت در آیند.

لطفا جهت مشاهده قیمت استعلام بگیرید و یا با فیام تماس بگیرید. ۰۲۱.۳۳۱۱۰۲۳۵

لوب پمپ که به آن پمپ های گوشواره ای یا پمپ های دنده ای قلوه ای، گفته میشود . از گروه پمپ های جا به جایی مثبت بوده و کارکردی شبیه به پمپ های دنده ای دارند که مکان جریان برعکس را می دهند و می توانند در زمان طولانی به صورت خشک کار کنند. جریان نسبتاً مستقل از فشار فرآیند و در نتیجه خروجی آن ثابت و پیوسته است. پمپ های لوب به دلیل وجود فاصله های زیاد میان لوب ها ، به جامداتی مانند گیلاس ، زیتون  درون سیال آسیب نمی زنند. بدون تاثیر روی فیزیکشان آن هارا انتقال میدهد.

لوب پمپ را با عناوینی مانند پمپ  گوشواره ایی، دنده لوبیایی  و یا قلوه ایی نیز می توانید بشناسید.  عملکرد لوب پمپ ها همانند عملکرد پمپ های دنده ایی می باشد با این تفاوت که در پمپ های دنده ای لوب ها با هم در تماس هستند اما در در لوب پمپ هیچ تماسی بین آنها وجود ندارد. پمپ ها جا به جایی مثبت به پمپ های حجم ثابت نیز معروف هستند چرا که در این پمپ ها  فشار ورودی هیچ تاثیری بر جریان ندارد و این مورد یکی از مزیت های لوب پمپ در مقایسه با پمپ های سانتریفیوژی است.

لوب پمپدرحمل سیالاتی مانند لبنیات که نسبت به  تنش برشی حساس می باشند باعث می شود تا فعالان این صنعت از این نوع پمپ ها استفاده کنند چرا که در لوب پمپ تماسی بین لوب ها وجود دارد و همین امر باعث می شود تا اینگونه از سیالات ماهیت و خواص خود را حفظ کنند و کیفیت لازم را داشته باشند. استفاده از لوب پمپ ها برای پمپاژ سیالاتی که دارا ی مواد جامد می باشند نیز کارایی دارند چرا که این نوع از پمپ ها  می توانند دارای تعداد متعددی لوب باشند( یک، دو، سه  و چند لوبی) و عملکرد آنها به گونه ایی است که لوب ها هیچ تماسی با همدیگر ندارند، از این رو توانایی رد کردن ذرات جامد کوچک را دارند.

مزایای لوب پمپ چیست؟

یکی از مهمترین مزایای لوب پمپ ها قدرتمند بودن آنها می باشد. این پمپ ها دارای سیستم خودمکش بوده و چنانچه دستگاه خنک کننده به خوبی کار کند تا مدت های طولانی می تواند به کار خود ادامه دهد و هیچ آسیبی به اجزای تشکیل دهنده ی آن وارد نشود، همین امر باعث می شود تا لوب پمپ ها عمر طولانی داشته باشند و به عنوان پمپ های مقاوم و قدرتمند از آنها یاد شود . نگهدار از این  پمپ ها نسبت به سایر پمپ ها آسان تر است  و به دلیل اینکه توانایی عبور جامدات با سایز کوچک و متوسط را دارد مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

مکانیزم لوب پمپ ها به گونه ایی ست که در جریان پمپاژ حداقل آسیب به  خواص و ماهیت محصول خواهد رسید و همین امر باعث می شود تا  در جریان پمپاژ همواره میزان خروجی ثابت بماند.

این پمپ ها در صنعت کاربرد های زیادی دارند که از آن جمله می توان به مواردی مانند انتقال محصولات لبنی مانند شیر، کره و خامه اشاره کرد.همچنین از لوب پمپ ها در انتقال رنگ و رزین نیز استفاده می شود.

گیربکس SEW

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

پمپ

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

گیربکس

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

الکتروموتور

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

ژنراتور

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

ویبراتور

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

برق و اتوماسیون صنعتی

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

هیدرولیک

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

پنوماتیک

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت با شماره ی  ۰۲۱۳۳۱۱۰۲۳۵ تماس بگیرید.

آخرین مقالات

Call Now Buttonتماس با فیام