[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

پمپ هیدرولیک چیست؟

پمپ هیدرولیک یک منبع قدرتمند نیروی مکانیکی است که انرژی مکانیکی را به انرژی هیدرولیکی ( نیروی هیدرواستاتیک مانند جریان و فشار) تبدیل می کند. جریان هیدرولیکی در خروجی پمپ با قدرت کافی برای غلبه بر فشار زیاد در این قسمت ایجاد می شود. هنگامی که یک پمپ هیدرولیکی عمل می کند، شرایط خلأ در قسمت ورودی پمپ ایجاد می شود. این خلأ می تواند مایع را به داخل مخزن پمپاژ کند. در اثر یک عمل مکانیکی، سیال داخل مخزن به سمت خروجی حرکت می کند. 

 انواع پمپ های هیدرواستاتیک جزو پمپ های جابجایی مثبت دسته بندی می شوند؛ در حالی که پمپ های هیدرودینامیکی، پمپ هایی از نوع جابجایی ثابت به شمار می روند. در پمپ های هیدرودینامیکی از طریق پمپاژ جریان در هر چرخش پمپ به وجود می آید. این پمپ ها عموماً قابل تنظیم نیستند. کاربرد پمپ های هیدرودینامیکی در تجهیزات صنعتی رایج تر می باشد اما در موارد دیگر از پمپ های هیدرواستاتیک استفاده می شود.

 

لطفا جهت مشاهده قیمت و اطلاعات تکمیلی  با فیام موتور تماس بگیرید. ۰۲۱.۳۳۱۱۰۲۳۵

 

انواع پمپ هیدرولیکی

  • پمپ های چرخ دنده ای خارجی
  • پمپ های چرخ دنده ای داخلی – این پمپ ها به صورت یک مرحله ای و چند مرحله ای وجود دارد.
  • پمپ های پره ای
  • روتاری پمپ ها
  • پمپ هیدرولیک پیستونی محوری
  • پمپ هیدرولیکی شعاعی- این پمپ ها با جابجایی ثابت یا جابجایی متغیر وجود دارند.
  • پمپ هیدرولیک اسکرو – جابجایی ثابت

کاربرد پمپ هیدرولیک

“انواع پمپ هیدرولیک به معنای واقعی کلمه، یک سیستم انتقال نیروی هیدرولیکی است. پمپ های هیدرولیکی، انرژی مکانیکی را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می‌کنند که ترکیبی از فشار و جریان می باشد”. طبق این تعریف، در هر وسیله ای که بتوانید نیروی ورودی را برای دریافت فشار در خروجی به کار ببرید، به نوعی از این نوع پمپ ها  بهره می گیرد.

 پمپ های هیدرولیکی بر اساس پمپ های دستی عمل می کنند؛ این پمپ ها از طریق یک موتور به حرکت در می آیند؛ همانند یک پمپ دستی که از طریق ابزارهای هیدرولیکی یا فشار هیدرولیک کار می کند. فشاری که یک پمپ دستی به وجود می‌آورد بسیار کمتر از پمپ های هیدرولیکی است؛ چرا که این پمپ ها از طریق نیروی برق، فشار فوق العاده بالایی را به وجود می‌آورند.

اکثر پمپ های هیدرولیکی دارای یک ورودی مکانیکی هستند که به موتور احتراق داخلی یا موتور الکتریکی متصل می باشد. موتورهای این پمپ ها توانایی به حرکت درآوردن قسمت های چرخشی پمپ هیدرولیکی را دارند. قسمت شفت در ورودی، به چرخ دنده ها متصل است و از آن قسمت به سایر اجزا نظیر پیستون ها یا پره ها متصل می شود. این اجزاء داخلی دقیقاً قطعاتی هستند که برای انتقال نیرو به مایع هیدرولیکی طراحی شده‌اند. زمانی که فشار ایجاد شده توسط پمپ به اندازه کافی بالا باشد، یک جریان با نرخ ثابت ایجاد شده و جابجایی پمپ و سرعت چرخش آن ها رخ می دهد و عمل پمپاژ انجام می شود.

پمپ های هیدرولیک در دستگاه های هیدرولیکی ثابت یا قابل حمل طراحی می شوند. پمپ هیدرولیک بر روی تجهیزات بیل مکانیکی، جرثقیل، لودر، تراکتور، کامیون ها، تجهیزات جنگلداری، تریلی ها، ماشین آلات معدن و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. آن دسته از پمپ های هیدرولیک که برای تجهیزات متحرک به کار می روند، عموماً در تجهیزات صنعتی مشاهده می‌شوند.

انواع پمپ هیدرولیک امروزه به طور گسترده در دستگاه های صنعتی به کار می روند. نمونه هایی نظیر ماشین آلات قالب گیری تزریقی، انواع ماشین آلات صنعتی پرس، برشکاری و خمکاری، متالورژی، آسانسورها و بالابرها، نوارنقاله، میکسر، انواع لیفتراک ها، جک پالت، تجهیزات ریخته گری، کارخانه های فولاد و … نمونه هایی از کاربردهای انواع پمپ هیدرولیک در صنعت هستند.

 

خرید پمپ هیدرولیک

برای خرید پمپ هیدرولیک و دریافت قیمت این تجهیزات در بازار می توانید با مجموعه … تماس بگیرید و مشخصات فنی پمپ مورد نظر خود را جویا شوید. خدمات پس از فروش و گارانتی این محصولات با کیفیت عالی به شما ارائه می شود.

پمپ

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

گیربکس

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

الکتروموتور

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

ژنراتور

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

ویبراتور

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

کمپرسور

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

برق و اتوماسیون صنعتی

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

هیدرولیک

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

پنوماتیک

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

 

آخرین مقالات

Call Now Buttonتماس با فیام