گیربکس سنگین صنعتی

گیربکس سنگین صنعتی در واقع یک نوع ماشین است که توان مکانیکی را از یک منبع به یک مصرف کننده می رساند مبرهن است که این دستگاه سبب می شود که میزان گشتاور مورد نیاز برای مصرف کننده و همینطور سرعت دورانی مورد نظر به طور دقیق تعیین شود. به زبانی ساده تر گیربکس صنعتی نقش یک واسطه را ایفا می کند که بین منبع توان و همینطور مصرف کننده قرار می گیرد و سبب ایجاد انعطاف پذیری می شود. اجزای تشکیل دهنده گیربکس صنعتی به بخش های مختلفی تقسیم می شود که بخش اصلی آن چرخ دنده نام دارد، چرخدنده با توجه به نوع گیربکس دارای جنس و شکل متفاوتی است. از دیگر بخش های گیربکس صنعتی می توان به پوسته ، شافت های ورودی و خروجی، یاتاقان و نشت برند اشاره کرد.

این سری از گیربکس SEW کاربرد بسیار بالایی در صنایع سیمان و فولاد دارند جنس چرخدنده ها از فولاد ضد سایش میباشد و دارای گیربکس کمکی و بک استوپ (BACK STOP ) و کلاج هستند. شرکت فیام موتور ارائه دهنده انواع گیربکس صنعتی در برند های مختلف میباشد.

لطفا جهت مشاهده مشخصات کامل هر محصول و انواع مدل روی برند و سری مورد نظر کلیک کنید.

انواع گیربکس صنعتی بزرگ در برندهای مختلف عرضه می شود به طوری که گیربکس صنعتی اس ای دبلیو با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده و هم اکنون رتبه بسیار بالایی در لیست انواع گیربکس سنگین صنعتی موجود در بازار داشته باشد. با توجه به تنوع گیربکس صنعتی در بازار در این مقاله به معرفی گیربکس صنعتی و کاربرد آن خواهیم پرداخت و این محصول را در مدل مختلف مورد بررسی قرار می دهیم. در نظر داشته باشید که الکتروگیربکس صنعتی SEW در سال ۲۰۱۸ توانسته رتبه کیفیت بالایی را به خود اختصاص دهد.

کاربرد گیربکس صنعتی بزرگ

 از این محصول در صنعت سیمان و همینطور در صنایع شیمیایی و دفاعی نیز استفاده شده و در پالایشگاه ها از گیربکس سنگین صنعتی به عنوان یک ابزار بسیار مهم یاد می شود. بررسی ها نشان می دهد که کاربرد این محصول در کارخانجات پتروشیمی و همینطور کارخانجات رنگ و لعاب نیز نقش تعیین کننده ای دارد.

در صنایع مس و فولاد و همینطور در صنایع حمل و نقل ریلی به عنوان مثال واگنهای مسافری راه آهن استفاده از گیربکس صنعتی بزرگ می توان بسیار مفید باشد. از دیگر کاربرد های این محصول عبارت است از:

  1. سیستم هوا در فاضلاب برای سازمان های آب
  2. خصوص انتقال آب و نفت
  3. آسانسورهای باری
  4. انواع جرثقیل های سقفی
  5. دستگاه های کشش و نبرد آهن
  6. واگن کش های صنعتی برای حمل سنگ بار
  7. انواع کوره های گردان
  8. ساخت انواع رول بازکن ها
  9. ساخت انواع دستگاه های حفر چاه

و ….

انواع گیربکس سنگین صنعتی

کمپانی گیربکس صنعتی SEW در واقع یک شرکت آلمانی است که از سال ۱۹۳۱ تا به امروز توانسته رتبه خوبی را کسب نماید. این کمپانی توانسته در سال بیش از ۳ میلیارد دلار فروش را به خود اختصاص دهد و قطعاً این موفقیت اتفاقی نیست.

یکی از رایج ترین مدل در این لیست، الکتروگیربکس صنعتی SEW سری X است. این محصول دارای شهرت جهانی بوده و قدرت بالای آن شگفت انگیز است. تست بهینگی آن بسیار عالی اعلام شده است و هماهنگ سازی نسبت و گشتاور مورد نیاز در این محصول بسیار عالی می باشد. این گیربکس برگ صنعتی توانسته با میزان گشتاور بالا و سرعت بسیار کم و همینطور سیستم خنک کن قوی بهترین گزینه در صنایع سنگین محسوب شود. قابلیت تعمیر این محصول استاندارد بود و قیمت گیربکس صنعتی SEW نیز بسیار مقرون به صرفه است.
یکی از ویژگی های مهم گیربکس صنعتی بزرگ پیکربندی و ساختار فوق العاده مستحکم می باشد به طوری که از نظر اقتصادی صرفه خوبی داشته و وزن مناسبی و ابعاد استاندارد در کنار قدرت بالا را پوشش می دهد.
الکتروگیربکس صنعتی در صنایع سیمان، صنایع چوب، برای پرس سنگین و همینطور صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آخرین مقالات