گیربکس حلزونی چیست؟

گیربکس حلزونی به طور کلی به گیربکس های دو دنده گفته می شود. این قطعه به طور کلی دارای دو قسمت است که قسمت اول آن مارپیچ و قسمت دوم آن دنده نامیده می شود. جنسی که برای مارپیچ استفاده شده است با توجه به حساسیت بیشتر آن عموماً از فولاد است این در حالی است که برای دنده از جنس برنز استفاده می شود. بخش مهم در گیربکس حلزونی به خصوص گیربکس حلزونی SEW زاویه خروجی آن است که باید به طور دقیق تعیین شده و این زاویه می بایست در وضعیت ۹۰ درجه قرار بگیرد.

بنابراین به طور کلی گیربکس حلزونی SEW مشهور به گیربکس ۹۰ درجه است. این گیربکس ها بسیار نرم عمل می کنند. و دارای کاربردهای متعددی می باشند.

گیربکس حلزونی sew در صنایع و کارخانجات مختلف کاربرد بسیار بالایی دارد از ویژگیهای موتورگیربکس حلزونی sew میتوان به نصب بصورت ۹۰ درجه و عدم برگشت پذیری آن اشاره کرد نوع ساختار دنده های الکتروگیربکس حلزونی sew طوری طراحی شده است که درصورت قطع برق در هنگام زیر بار بودن گیربکس به سمت عکس برگشت ندارد و عملا کار ترمز را انجام میدهد آلیاژ به کار رفته در دنده های گیربکس sew سری S دنده اصلی و بزرگ گیربکس که به شافت خروجی متصل شده از جنس فسفور برنج میباشد .

دنده های دیگر از جنس فولاد سخت میباشند.

لطفا جهت مشاهده مشخصات کامل هر محصول و انواع مدل روی برند و سری مورد نظر کلیک کنید.

برای اطلاع از قیمت های گیربکس حلزونی فرم استعلام قیمت  شرکت فیام را پر کنید.

جواب استعلام در کوتاه ترین زمان برای شما ارسال میشود.

به طور کلی گیربکس صنعتی انواع متفاوتی دارند که هر یک دارای خواص مربوط به خود بوده و از جنس های فولاد و برنز و … تهیه می شود. در این مقاله قصد ما این است که گیربکس حلزونی را توضیح داده و علت شهرت گیربکس حلزونی SEW را نیز بررسی کنیم. در نظر داشته باشید که ضمن معرفی گیربکس حلزونی ، انواع، کاربرد و مزایای این محصول نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

گیربکس حلزونی چیست؟

گیربکس حلزونی به طور کلی به گیربکس های دو دنده گفته می شود. این قطعه به طور کلی دارای دو قسمت است که قسمت اول آن مارپیچ و قسمت دوم آن دنده نامیده می شود. جنسی که برای مارپیچ استفاده شده است با توجه به حساسیت بیشتر آن عموماً از فولاد است این در حالی است که برای دنده از جنس برنز استفاده می شود. بخش مهم در گیربکس حلزونی به خصوص گیربکس حلزونی SEW زاویه خروجی آن است که باید به طور دقیق تعیین شده و این زاویه می بایست در وضعیت ۹۰ درجه قرار بگیرد. بنابراین به طور کلی گیربکس حلزونی SEW مشهور به گیربکس ۹۰ درجه است. این گیربکس ها بسیار نرم عمل می کنند. و دارای کاربردهای متعددی می باشند.

مزایای گیربکس حلزونی

حال می خواهیم مزایای گیربکس حلزونی را به طور دقیق بررسی نماییم. در نظر داشته باشید که یکی از مدل های بسیار مشهور که در لیست گیربکس حلزونی SEW قرار می گیرد، گیربکس هالوشافت SEW است و البته مدل های پایه دار و فلنج دار آن نیز ارزش بالایی دارد. یکی از مزایای بسیار عالی برای این محصول جنس پوسته آن است. جنس پوسته در گیربکس حلزونی بسیار مهم است به طوری که نیاز است مقاومت بالایی در بربر ارتعاشات داشته باشد که خوشبختانه جنس پوسته در گیربکس حلزونی SEW آلومینیومی بوده و بسیار سخت و قوی است.

از دیگر مزایای گیربکس هالوشافت SEW می توان به تعمیر و نگهداری آسان آن اشاره کرد. در واقع موضوع تعمیر برای گیربکس شافت بغل SEW نیز بسیار دیده شده است و اینطور به نظر می رسد که هزینه های تعمیر و نگهداری بسیار مهم بوده و باید بررسی شود. خوشبختانه قیمت گیربکس حلزونی ارزان و همینطور هزینه تعمیر آن نیز مناسب اعلام شده است.

راه اندازی گیربکس شافت بغل SEW نیز مانند الکتروگیربکس حلزونی اس ای دبلیو آسان و نرم است و این موضوع از دیگر مزایای این محصولات به شمار می آید.

یکی دیگر از مزایای الکتروگیربکس حلزونی SEW می توان به صدای کم آن اشاره کرد، در نظر داشته باشید که در خصوص گیربکس حلزونی به طور کلی چیزی به عنوان بی صدا بودن معنی ندارد اما برخی از این محصولات بسیار تخصصی طراحی شده اند به صورتی که نرم تر عمل کرده و سر و صدای کمتری ایجاد می نماید.

شایان ذکر است که راندمان گشتاور خروجی بالا برای الکتروگیربکس هالوشافت SEW و همینطور الکتروگیربکس شافت بغل SEW از دیگر مزایای خانواده گیربکس حلزونی محسوب می شود که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

این سری از گیربکس ها کاربرد فراوانی در صنایع کوچک و بزرگ دارند چرخدنده مرکزی ازجنس فسفوربرنز سخت کاری شده و دنده بشقابی و سردنده موتوراز جنس فولاد سخت کاری شده میباشد گیربکس های حلزونی به دلیل نوع ساختار و چیدمان چرخدنده ها که انتقال نیرو را به صورت زاویه خروجی ۹۰ درجه منتقل میکند دارای کاربری های فراوانی هستند از دیگر مزایا گیربکس حلزونی میتوان به طول عمر بالا وعدم برگشت پذیری دور خروجی گیربکس تا نسبت تبدیل ۳۰ و تعمیر و نگهداری  اسان ان اشاره کرد.

به همین دلیل در سیستم های بالابر و آسانسورها که نیاز به گشتاور بالا و حرکت نرم و بدون شوک است کاربری بالایی دارند.

گیربکس های حلزونی قابلیت نصب در ۱۰ حالت مختلف را دارند که این امر باعث استفاده راحت این سری گیربکس ها گردیده است از دیگر مزایا میتوان به تنوع در دورخروجی و توان موتور و سایز و ابعاد گوناگون این سری گیربکس ها اشاره کرد. قیمت گیربکس حلزونی sew نسبت به کیفیت و کارایی آن بسیار به صرفه است.

برای خرید گیربکس حلزونی worm با ما تماس بگیرید.

کاربرد گیربکس حلزونی SEW

همانطور که در بخش قبل اشاره شد مزیت و ویژگی های گیربکس حلزونی بسیار زیاد است و مبرهن است که این محصول در صنایع مختلف کارایی بسیار زیادی دارد. یکی از کاربردهای بسیار مشهور گیربکس حلزونی به خصوص گیربکس مکعبی SEW در صنایع کاشی و سرامیک بوده همینطور برای آسیاب های کوچک نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر دقت نموده باشید از گیربکس حلزونی SEW جهت بلوک زنی نیز استفاده می شود، این محصول که در مدل های گیربکس دنده برنج SEW و همینطور گیربکس کتابی نیز عرضه می شود در صنایع غذایی و بسته بندی و همینطور برای ساخت بالابر ها و آسانسور ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر کاربردهای گیربکس حلزونی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-   کمپرسور ها

۲-   ماشین آلات تراش

۳-   دستگاه نانوایی

۴-   گیربکس های نوار نقاله

۵-   گیربکس های کوره های صنعتی

و …. .

گیربکس حلزونی SEW کاربرد بسیار بالایی در صنایع و دستگاه هایی نظیر صنایع گچ و سیمان ، موادغذایی و نوشیدنی ، کاشی و سرامیک ، صنایع و ماشین آلات بسته بندی ، ماشین آلات آجر و بلوک زنی ، میکسرهای بتن ، کانوایر، دستگاههای بستنی ساز ، نوارنقاله ها ، کارخانجات نوشیدنی قسمت شیشه پرکن ، صنایع فولاد ، گیربکس دستگاه فیلرسراک ، بالابرها، گیربکس آسانسورهای فروشگاهی، صنایع ماشین سازی ، صنایع دارویی ، صنایع پتروشیمی ، گیربکس کانوایر ،گیربکس میکسر، گیربکس دستگاه بستنی ساز، گیربکس خط بطری پر کنی، گیربکس صنایع دارویی و شیمیایی ، گیربکس آب و فاضلاب ،گیربکس دستگاه تزریق فوم، گیربکس دستگاه مخلوط کن، گیربکس دستگاه اکسترودر، گیربکس دستگاه نایلون و نایلکس، گیربکس دستگاه ساندویچ پانل، گیربکس خط تولید نوشابه سازی، الکتروگیربکس دستگاه گرانول، الکترو گیربکس خط تولیدنان های صنعتی و … را دارند.

جهت مشاوره برای انتخاب گیربکس با کارشناسان فیام تماس بگیرید.

 

 

انواع گیربکس حلزونی بر حسب کاربرد

مشخصات گیربکس حلزونی

به طور کلی گیربکس حلزونی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که طبق کاربرد و همینطور جنس دسته بندی های مختلفی دارد. در این محصول یک پوسته حلزونی شکل، یک هاب کروی شکل و همینطور بلبرینگ و شافت وجود دارد.

گیربکس حلزونی VF

حرکت در این مدل از گیربکس ها به وسیله یک جفت شافت و همینطور چرخ دنده ای به شکل حلزون می باشد.

گیربکس حلزونی RVF

این مدل از گیربکس ها دارای یک جعبه تقلیل اولیه بوده و همینطور یک جفت چرخ دنده مارپیچ دارد.

گیربکس حلزونی SEW

این محصول از محصولات شرکت آلمانی SEW بوده و این شرکت در سال ۱۹۳۱ تاسیس شده است. امروزه این بند یک کمپانی بین المللی محسوب می شود که علاوه بر الکتروگیربکس در زمینه اینورتر و همینطور سروو درایو نیز فعالیت می کند. گیربکس حلزونی SEW در صنایع نفت و پتروشیمی و همینطور فولاد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های مهم گیربکس حلزونی SEW تنوع محصول و همینطور استحکام بالای آن است. در لیست گیربکس حلزونی، گیربکس هالوشافت SEW نیز شهرت بالایی دارد.

گیربکس هالوشافت SEW در سه نوع:

هالوشافت سری SA (قسمت شافت خروجی گیربکس تو خالی میباشد)

گیربکس شافت بغل SEW  سری S (قسمت شافت خروجی گیربکس تو پر میباشد)

گیربکس شرینگ دیسک SEW سری SH (قسمت شافت خروجی گیربکس تو خالی میباشد و بدون جای خار که به وسیله یک قفل کن فیکس میشود) که در اصطلاح بازار به آن گفته میشود گیربکس بونفیکس SEW یا (SHRINK DISC) گیربکس هلیکال ورم SEW  به دلیل جای پیچ هایی که در کف گیربکس و بغل گیربکس اعمال شده است قابلیت نصب بصورت عمودی و افقی را دارد.

شرکت فیام ارائه دهنده انواع گیربکس حلزونی با برند های مختلف میباشد.

گیربکس حلزونیSEW سریS = خروجی شافت دار

گیربکس حلزونیSEWسریSA = خروجی گیربکس هالو (شافت تو خالی)

گیربکس حلزونیSEWسریSF = خروجی گیربکس فلنج بغل و شافت دار

گیربکس حلزونیSEWسریSH = خروجی گیربکس هالو (شافت خروجی تو خالی و بدن جای خار از طریق شرینگ دیسک فیکس میشود)

سری های مهم گیربکس حلزونی SEW

گیربکس حلزونی SEW سری S از نوع پایه دار بدون فلنج بوده و سری SF دارای فنج B5 است.

گیربکس هالوشافت SEW سری SAF از نوع فلنج دار B5 است و در سری SHF نیز فلنج در وضعیت SHRINK DISK قرار دارد.

سری های SA و SH این محسوب نیز از نوع هالوشافت هستند.

گیربکس حلزونی SEW سری S

با توجه به دسته بندی بخش قبل در این بخش یک نمونه را با هم بررسی می کنیم. گیربکس حلزونی SEW سری S از نوع HELICAL است و به نوعی بهره وری بسیار بالاتری دارد و در تمامی صنایع استفاده می شود. حداکثر گشتاور قابل انتقال در این محصول ۴۰۰۰ نیوتون متر اعلام شده است.

این محصول دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و تبدیل دور آن ۴ تا ۲۸۸ اعلام شده است . توان موتور آن تا ۳۰ کیلووات است و جنس بدنه آن چدن است. جنس شافت به کار رفته استیل است. طراحی این محصول یکپارچه بوده و از آن در خردکن ها و میکسرها نیز استفاده می شود. دوام این محصول بسیار بالا اعلام شده است.

گیربکس NMRV در لیست گیربکس حلزونی موتوواریو قرار دارد و یک گیر بکس بسیار جمع و جور است و تبدیل ۵ تا ۱۰۰ و همینطور ۱۵۵۰ نیوتون متر گشتاور را به خوبی انتقال می دهد

شما می توانید با استفاده از لینک مقابل، کاتالوگ کامل گیربکس حلزونی SEW سری S را دانلود نمایید.
دانلود کاتالوگ SEW سری S

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

آخرین مقالات