پمپ مگنتی ضداسید چیست؟

پمپ مگنتی ضداسید سبب می شود که نشت سیال به محیط متوقف شده و از هدر رفتن سیالات با ارزش جلوگیری می کند. سر و صدای پمپ مگنتی ضداسید کم است و ساختار آن بسیار ساده طراحی شده است. پمپ مگنتی ضداسید دارای توانایی پمپاژ در وضعیت ویژه را داشته و یک گزینه عالی محسوب می شود.

پمپ مگنتی ضداسید یک نوع وسیله انتقال مواد شیمیایی محسوب می شود. در این پمپ ها محرکه های موتوری قوی وجود دارد که دارای پروانه های پیچی هستند و روال مکش در بخش انتهایی آنها صورت می گیرد. پروانه ها در وضعیت بسته و یا نیمه باز قرار می گیرد. شرکت فیام موتور کیفیت پمپ مگنتی ضداسید را تضمین می کند.

دلیل تمایز  پمپ ها ی مگنتی از پمپ های دیگر  بدون آب بند بودن آن ها است. که برای جلوگیری از نشت سیالات خطرناک استفاده میشود.

این پمپ ها بدون هیچگونه نشتی می توانند انواع مایعات را شامل اسیدها، روغن ها و مواد معدنی را به گردش درآورند. این پمپ ها کم صدا هستند ولی در مقایسه با پمپ های سانترفیوژ قیمت بالاتری دارند. از طرفی هزینه های عملیاتی را کاهش می دهند .

شرکت فیام ارائه دهنده انواع پمپ مگنتی ضداسید با برند های مختلف مانند پمپ مگنتی ضد اسید TRUNDEAN میباشد.

لطفا جهت مشاهده مشخصات کامل هر محصول و انواع مدل روی برند و سری مورد نظر کلیک کنید.

مشخصات پمپ مگنتی ضد اسید TRUNDEAN

مدلدهانهدبی (l/min)دبی (l/min)هد (m)هد (m)توان
modelinlet__outlet۵۰H۶۰H۵۰H۶۰HKW
TMD-37۴۰Ax40A FF۲۷۰۲۷۵۱۲۱۱.۵۰.۴
TMD-75۴۰Ax40A FF۳۳۵۳۴۱۱۸۱۷.۵۰.۷۵
TMD-150۵۰Ax40A FF۴۰۱۴۰۶۲۴.۵۲۴۱.۵
TMD-220۵۰Ax40A FF۴۵۳۵۲۱۲۵.۲۲۳۲.۲
TMD-350۵۰Ax40A FF۵۷۰۶۵۴۲۶۳۴۳.۵

برای اطلاع از قیمت های پمپ مگنتی ضداسید فرم استعلام قیمت  شرکت فیام را پر کنید.

اگر دقت کرده باشید در صنعت پمپ آب بندی مکانیکی بسیار مهم است. مکانیکال سیل و استفاده از نخ های گرافیتی سبب می شود که مشکل آب بندی ایجاد شود و این روال به طور کلی مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند.

پمپ های مگنتی بهترین گزینه برای جلوگیری از نشتی هستند و مشکلات آب بندی های مکانیکی را تا حد زیادی رفع می کنند. اغلب پمپ های مگنتی در دسته پمپ های سانتریفیوژها قرار دارد.

اگر به این پمپ ها دقت نمایید اتصال مستقیمی بین الکتروموتور و پروانه پمپ دیده نمی شود. میدان مغناطیسی موجود دارد که سبب می شود پروانه ها حرکت کنند. این عمل به صورتی است که مشکل نشتی را به طور کامل رفع کرده و آب بند مکانیکی را حذف می کنند.

در بخش آب بند پمپ مگنتی ضداسید یک شافت دو تکه دیده می شود. تقسیم شافت به دو بخش داخلی و خارجی است.

 در بخش داخلی مجموعه ای مگنت ها دیده می شود که برای هر یک از آنها خاصیت آهن ربایی به طور دقیق فراهم شده است و این خاصیت سبب می شود که به طور کامل بر روی شافت ها قرار بگیرند.

اگر به شافت های خارجی دقت شود یک مجموعه مگنت برای آن استفاده شده است که با استفاده از شارهای مغناطیسی این مگنت ها سبب حرکت پروانه ها و مگنت های داخلی می شوند.

در نظر داشته باشید شرکت فیام موتور بارها اعلام کرده است که ساختار پمپ مگنتی ضداسید به صورتی نیست که بتواند کارکرد خشک را بپذیرد، نوع ساختمان پمپ مگنتی ضداسید به صورتی است که مقاومت آن در بر برا کاویتاسیون نیز کم است. مزایای پمپ مگنتی ضداسید سر و صدای کم و ساختار ساده آن است به طوری که نگهداری آن را بسیار آسانتر کرده و سبب می شود که سیالات با ارزش موجود در پمپ هدر نرود. این محصول به نوبه خود از ارزش بالایی برخوردار است و استانداردهای لازم برای آن استفاده شده است.

شرکت فیام موتور نماینده فروش گیربکس SEW ، گیربکس جرثقیل SEW ، گیربکس کرانویل SEW و … است.

 

کاربرد پمپ مگنتی ضداسید

  • جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست
  • حمل مواد شیمیایی خطرناک و گرانبها
  • جهت انتقال سیالات داغ و اسید در پالایشگاه ها
  • انتقال سیالات اسیدی
  • انتقال کاستیک ها
  • انتقال آروماتیک ها
  • انتقال آبهای شور  

مزایای پمپ مگنتی ضداسید

امروزه پمپ های مگنتی مدرن تقریباً می توانند تمام شرایط فرآیندی خاص را بدون نیاز به رویه های عملیاتی ویژه و با قیمت اقتصادی مناسب پوشش دهند. از نقطه نظر فرآیندی، دماهای تا ۸۵۰ درجه فارنهایت ( تقریباً ۴۵۰ درجه سانتیگراد)،۳۰۰۰ (تقریباً ۲۰۰ بار) و توان هایی تا ۵۰۰ اسب بخار ( تقریباً ۴۰۰ کیلووات)  می باشند.

 .از دیگر مزایای پمپ مگنتی کم صدا بودن آن است

مشخصات پمپ مگنتی ضداسید

همانطور که در بخش مقدمه اشاره شد پمپ مگنتی ضداسید یک نوع پمپ با شرایط خاص است. در این نوع از پمپ ها در صورتی که جعبه آب بندی دارای بخش آب سرد کننده باشد در شرایط پکینگ برای دمای مایع بیش از ۳۰۰ درجه فارنهایت از بلبرینگ هایی است که می شود که دارای مقاومت زیادی هستند.

بارها دیده شده است که آب بندی ها در وضعیت مکانیکی قرار می گیرد و این مورد به جای پکینگ به کار می رود که سبب نشتی می شود.. در برخی از مدل ها از یک تبدیل کننده استفاده می شود که به بخش پوسته پمپ متصل شده اند و از این طریق جابجایی آسانتر انجام می شود. پوسته ها در وضعیت عمودی قرار می گیرد.

 

گیربکس SEW


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

پمپ


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

گیربکس


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

الکتروموتور


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

ژنراتور


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

ویبراتور


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

برق و اتوماسیون صنعتی


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

هیدرولیک


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

پنوماتیک


[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

آخرین مقالات

[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]