[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

پمپ روغن داغ چیست؟

پمپ روغن یکی از انواع پمپ های متداول است که در صنعت تولید می شود. این پمپ ها در یک موتور احتراق داخلی، روغن موتور را تحت فشار قرار داده تا از طریق آن روغن به یاتاقان، پیستون ها، میلنگ، سوپاپ ها و  بدنه موتور برسد. روغنی که از طریق این پایگاه به قسمت های مختلف موتور جریان پیدا می کند به خنک سازی موتور کمک زیادی می نماید. 

 

شرکت فیام ارائه دهنده انواع پمپ پمپ روغن داغ با برترین برندها از جمله پمپیران(pumpiran)،  KSB، SIHI ، MAS DAF ، ALLWEILER ، HALBERG میباشد.

لطفا جهت مشاهده قیمت ها استعلام بگیرید و یا با ما تماس بگیرید. ۰۲۱.۳۳۱۱۰۲۳۵

پمپ  نفتی حرارتی یا پمپ روغن داغ همانطور که اسمشان پیداست ، برای انتقال مایعات با درجه حرارت بالا طراحی شده اند. پمپ های نفتی با درجه حرارت بالا از جمله این موارد عمدتا برای تغذیه مشعل یا کوره نفت یا به عنوان یک پمپ گردش روغن داغ برای گردش سوخت به عنوان بخشی از سیستم تغذیه دیگ بخار و یا سیستم گرمایش استفاده می شود.

خرید پمپ روغن داغ

 استفاده از مدل های مختلف پمپ روغن را از دو منظر می توان مورد بررسی قرار داد؛ در دیدگاه اول که در قسمت بالا ذکر شد، پمپ های روغن برای نصب در قسمت های داخلی خودرو و انواع ماشین ها طراحی و تولید می‌شود؛ اما از دیدگاه دوم، پمپ های روغن وجود دارند که در کاربردهای غیر از خودرو و وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. پمپ روغن در مدل دوم شامل پمپ هایی است که قادر به مکش انواع روغن‌ها و روانکارها هستند.

به طور مثال، پمپ روغن که قادر به مکش روغن از داخل مخازن و بشکه ها می باشد، نمونه‌ای از  موارد کاربردی برای دسته دوم است. شیوه عملکردی پمپ ها برای مکش انواع روغن متفاوت است.

پمپ روغن داغ

نکات مهم در خرید پمپ روغن

در خرید پمپ روغن نکات بسیار مهمی حائز اهمیت هستند. انواع پمپ های روغن چه در خودرو و وسایل نقلیه به کار رود و چه برای تخلیه مخازن مورد استفاده قرار گیرد، در مدل‌های پمپ های دستی، پمپ بادی و پمپ برقی موجود است. از طرف دیگر، ساختار پمپ ها باید به گونه ای طراحی شده باشد که حتی برای تماس با روغن های بسیار داغ با فشار متوسط، فشار معمولی یا فشار بسیار بالا،  حداکثر  توانایی را  ارائه دهند.

خرید پمپ روغن با توجه به ویژگی ها و مشخصات فنی پمپ و همچنین نوع روغن که قرار است پمپاژ شود انجام می گیرد. پمپ های روغن از آلیاژهای مقاوم به فشار و دمای بالا و همچنین مقاوم در برابر خوردگی ساخته می شوند. انواع چدن برای ساخت پمپ های روغن مناسب است.

پمپ روغن داغ


انواع پمپ روغن

 پمپ های روغن که در صنایع یا خودروها به کار می روند بر اساس عملکرد سانتریفیوژ، حرکت چرخ دنده ها، پمپ های مگنتی یا با استفاده از جریان برق کار می کنند. به طور مثال، پمپ روغن برقی که برای تخلیه روغن از داخل مخازن طراحی شده است از منبع برق ۲۲۰ ولت برای پمپاژ استفاده می کند.

پمپ روغن صنعتی، پمپ روغن دستی،  پمپ های برقی، پمپ های بادی و پمپ های روغن مخصوص وسایل نقلیه،  متداولترین  انواع پمپ روغن هستند.

پمپ روغن دستی برای پمپاژ سیالات روغن و یا مایعات روانکاری مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل پمپ ها نیز انواع مختلفی دارند. پمپ های دستی برای مکش روغن توسط نیروی دست اپراتور   به حرکت درمی آیند.

آنچه در خرید و انتخاب پمپ های روغن باید همواره مورد توجه قرار گیرد، کارایی پمپ بر اساس نیاز تجهیزات یا صنایع است. همچنین ویسکوزیته روغن، دما و فشار نیز عواملی هستند که  انتخاب مدل پمپ را تحت تاثیر قرار می دهند.

انواع پمپ های روغن اگر چه ساده ترین ساختار را دارند اما انتخاب مدل مناسب، چالش‌های متعددی را برای مشتریان ایجاد می کند. اگر قصد خرید این تجهیزات را دارید قبل از هرگونه اقدام، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما در این حوزه گفتگو کنید.

پمپ روغن داغ ایرانی

گیربکس SEW

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

پمپ

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

گیربکس

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

الکتروموتور

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

ژنراتور

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

ویبراتور

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

برق و اتوماسیون صنعتی

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

هیدرولیک

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

پنوماتیک

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۳/۵]

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

 

آخرین مقالات

Call Now Buttonتماس با فیام