خرید سروو موتور

سروو موتور که به صورت سرو موتور نیز معرفی می شود یک الکتروموتور قوی محسوب می شود که دراویرها مشخصی را در کنار هم قرار داده است، مدارهای الکترونیکی به طور کلی در کنار هم بوده و دارای شفت هستند. سروو موتور در صنایعی که نیاز به انجام برنامه منظم و برنامه ریزی شده دارد کاربرد دارد. سروو موتور امکان تنظیم زاویه، سرعت زاویه ای و شتاب زاویه ای را دارد که سبب شده در صنایع نساجی و برش های cnc کاربرد فراوانی داشته باشد. سروو موتورها در دو نوع AC و DC ساخته می‌شوند.
بهترین برند از این محصول سرو موتور SEW است.
فیام موتور نمایندگی SEW در ایران این محصول را با قیمتی مناسب عرضه میکند. جهت خرید سروو موتور با فیام تماس بگیرید.

کاربرد سروو موتور

در سروو موتور یک سری تجهیزات الکترونیکی استفاده شده است که وظیفه دارد به طور دقیق الکتروموتورها را کنترل نماید. دقت به کار رفته می تواند در بخش زاویه باشد و یا شتاب و سرعت را کنترل نماید در هر صورت کنترل سرو موتور به طور روتین ارزیابی می شود.

از سرو موتور به دو صورت گیربکس دار و بدون گیربکس استفاده می شود که البته اندازه های مختلفی را نیز شکل داده است. اینطور که مشخص است از سروو موتور در پروژه های رباتیک بسیار ایده می شود.

یکی از مهمترین کاربردهای موتور سروو در ماشین آلات نساجی است به طوری که زاویه بین دوخت و بافت به شکل دقیق کنترل شود و سرعت نیز در وضعیت درست لحاظ شود.

این محصولات در ماشین آلات چاپی نیز استفاده می شود و البته در سینما سه بعدی و ۵ بعدی نیز از جدیدترین سروو موتور استفاده می شود. در واقع المان های کنترل زاویه و سرعت و شتاب در کنار موتور به صورت یک پک کامل ارائه می شود و اینطور که مشخص است این محصول در اندازه های بسیار کوچک نیز طراحی و به فروش می رسد.

عوامل موثر در قیمت سروو موتور

قیمت سروو موتور ، سروو موتور یکی از انواع موتورهای الکتریکی می باشد که در تمامی صنایعی که نیاز به موتور الکتریکی دارند، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. سروو موتور از تجهیزات مهم واساسی سیستم های الکتریکی است که قیمت آن نیز بالا می باشد. با توجه به کاربرد سروو موتور در جایی که استفاده می شود قیمت سروو موتور نیز متفاوت می باشد.

عوامل مختلفی بر روی قیمت سروو موتور تاثیر گذار می باشد که مهمترین آنها بعداز مواردی مانند برند و کشور تولید کننده موارد زیر می باشد:

۱- گشتاور سروو موتور می باشد.

۲-گشتاور سروو موتور

۳-دور موتور

۴-توان سروو موتور

۵- ولتاژتغذیه

۶- سرعت پاسخ دستگاه

۷-دقت بالا

۸- کنترل بدون مراقبت

۹- کارکرد از راه دور

شناخت انواع موجود در بازار این قطعه به شما کمک می کند تا بتوانید آن را با قیمت مناسب تهیه کنید. شناسایی درست این وسیله تخصصی می باشد و بهتر است هنگام در خرید سروو موتور از راهنمایی کارشناسان فیام موتور استفاده شود. با توجه به اینکه سروو موتورها نمونه ای متفاوتی با کارکردهای مختلفی دارند قیمت سروو موتور نیز متفاوت می باشد. قیمت روز سرو موتور را از فیام موتور استعلام بگیرید. استعلام قیمت سریع

نکاتی که قبل از خرید سروو موتور باید بدانید!

 1. خرید خود را از شرکت های معتبر و دارای خدمات پس از فروش انجام دهید.
 2. اگر قصد خرید سروو موتور دسته دوم را دارید حتما آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید
 3. در رابطه با توان موتور ، نوع سیستم تغذیه، تک فاز یا سه فاز بودن و مدل سرو موتور با کارشناسان فیام موتور مشورت کنید.
 4. مشخصات سخت افزاری رادر خرید بررسی کنید.

مشخصات سخت افزاری:

 • تعداد ورودی و خروجی سروو موتور
 • فرکانس های پالس ورودی سروو موتور
 • پاور درایو سروو موتور
 • انکودر موتور
 • ساختمان موتور
 • قدرت پردازشCPU سروو موتور
 • فرکانس پاسخ
 • پشتیبانی از انکودر دوم
 • مشخصه های نرم افزاری
 • مدهای قابل پشتیبانی
 • تعداد گیربکس الکترونیک
 • قابل تعریف بودن ورودی و خروجی ها
 • حرکت نرم و مناسب در سرعت پایین
 • مد کنترل موقعیت داخلی
 • برنامه نویسی داخلی

مشخصات سروو موتور

سروو موتور دارای ۳ سیم هستند که دو سیم از آنها مخصوص تغذیه بوده و همواره می بایست متصل باشد و یک سیم نیز به پی دبلیو ام وابسته است.

در نظر داشته باشید که زمانی که پالس معتبر دریافت شود کنترلر موتور روشن می شود و این موضوع سبب می شود که محصول نهایی در وضعیت جدید قرار بگیرد در صورتی که این پالس معتبر نباشد موتور وضعیت قبلی خود را حفظ می کند.

  سروو موتور هایی که کوچک طراحی شده اند دارای دقت های مختلفی هستند که عموماً از چند صد گرم بر سانتی مربع تا چند ده کیلوگرم سانتی متر مربع هستند، این محصول در ابعاد مختلف به سادگی تهیه می شود و میکروکنترلر ها به سادگی آنها را کنترل می کنند.
اغلب دارای زاویه های حرکتی کمتر از ۳۰ درجه هستند. البته یک نوع از سرو موتور ها به صورت خطی بوده و که گیربکس آنها سبب می شود حرکت های دورانی موتور DC به حرکت خطی تبدیل شود این نوع از سرو موتور ها در بخش بازو می توانند کم و زیاد شود و دقیقاً مشابه با جک های پشتی برخی از درب های اتوماتیک است.

اساس کار سروو موتور

اساس کار سروو موتور به این صورت است که شفت موتور الکتریکی به یک پتانسیومتر متصل می شود ، در این زمینه وظیفه اندازه گیری میزان چرخش موتور و همینطور وضعیت خروجی بسیار مهم است.

فیدبک های منفی در سروو موتور به طور دقیق ارزیابی می شود و سیگنال های پالسی و رمزینه موتور به طور دقیق بررسی می شود

اجزای موتور سروو به این صورت است که قاب بیرونی دارد که نقش محافظ را نیز ایفا می کند.

دارای موتور قوی است، چرخ دنده ها سوار بر المان های کنترلی داخلی هستند. شفت های خروجی به شکل دقیق ارزیابی شده است. هر سروو موتور دارای پتانسیومتر است و همینطور دارای سیم هایی است که نقش سیگنالی و تغذیه ای دارد.

سرو موتور دارای مدارهای الکترونیکی هستند. این محصول دارای بازوهای سرو هستند. موتور سرو در مدل های AC و DC عرضه می شود که میزان بازده هر یک با هم فرق دارد و به محیط پروژه بستگی دارد.

دیدگاه نوشته