الکتروموتور TEFC معمولی (AC)

الکتروموتورTEFCالکتروموتور TEFC معمولی AC با یک محفظه فن خنک کننده همراه است که از نظر طراحی تطبیق پذیری بسیار زیادی دارد. این محصول از نظر کیفیت و متریال ساخت ایمن طراحی شده است و آزمایش های مختلفی بر روی کیفیت آن صورت گرفته است که می تواند تضمینی برای استفاده طولانی مدت محسوب شود. الکتروموتور TEFC برای پمپ ها، فن ها، کمپرسورها و گرداننده تسمه ای و همینطور تجهیزاتی که اتصال در آنها مستقیم است به طور دقیق دیده می شود. در نظر داشته باشید طراحی منحصر به فردی که برای این محصول صورت گرفته است نشان از دوام بالا و طول عمر بیشتر آن به نسبت محصولات مشابه است. برترین برندهای الکتروموتور AC در فیام موتور موجود  است.

مشخصات الکتروموتور TEFC معمولی AC

الکتروموتورهای معمولی AC دارای دو بخش استاتور و روتور هستند.

استاتورها بخش ثابت موتور هستند که از روی هم قرار گرفتن ورقه هایی نازک و ظریف تشکیل می شود. عموماً ضخامتی که برای این بخش در نظر گرفته می شود در حدود نیم میلیمتر بوده و جنس به کار رفته فولاد سیلیس دار است. در نهایت یک استوانه توخالی تولید می شود.

بر روی استاتورها شیارهایی وجود دارد که محل قرار گرفتن سیم پیچ محسوب می شود. در واقع در این بخش نیاز به القای الکتریکی بوده که سبب می شود یک میدان مغناطیسی دقیق ایجاد شود و روتورها به طور دقیق به حرکت درآیند.

روتورها دومین بخش از الکتروموتورهای معمولی AC محسوب می شود که قسمت گردنده موتور از ورقه های فولادی عایق تشیک شده است. این قطعه ها دارای شیارهای مشخصی هستند که سیم پیچی روی آن بر حسب نوع موتور تعیین می شود.

در نظر داشته باشید که این شیارها با مفتول های مسی یا آلیاژهای آلومینیومی پر می شود. در الکتروموتورهای معمولی محفظه در وضعیت بسته قرار دارد و یک فن به بخش انتهایی محو وصل شده است که وظیفه اصلی آن خنک کاری الکتروموتور است.

اگر دقت نمایید بر روی پلاک الکتروموتور TEFC معمولی AC یک بخش مهم به عنوان بخش مشخصات الکتروموتور TEFC معمولی AC دیده می شود که چه خوب معنی هر گزینه را به خوبی بدانیم.

به عنوان مثال وجود A به معنی حداکثر جریان مصرفی مجاز برای الکتروموتور است و V ولتاژ کاری را نشان می دهد. RPM میزان دور خروجی الکتروموتور بر حسب دقیقه را نمایش می دهد. HZ فرکانس کاری الکتروموتور بوده و KW توان الکتروموتورها بر حسب کیلووات است.

نکات اصلی الکتروموتور TEFC معمولی AC

مدل TEFC در واقع دارای محفظه کاملاً محصور خنک شده توسط فن است که این کلمه نیز اختصار همین جمله محسوب می شود. این محفظه به صورتی طراحی شده است که از تبادل آزادانه هوا بین داخل و خارج قاب جلوگیری می کند و یک بخش بسیار مهم در الکتروموتور TEFC معمولی AC محسوب می شود. در نظر داشته باشید که محفظه به طور کامل مهر و موم نمی شود و از یک دستگاه فن استفاده شده است که به محور متصل بوده و سبب می شود که فشار هوا رو به جلو فراهم شود این رویه در حین کار صورت می گیرد.

معنی کار در الکتروموتور TEFC معمولی AC چیست؟ کار در فیزیک به صورت یک کمیت نرده ای مورد بررسی قرار می گیرد و در واقع میزان انرژی است که توسط یک نیرو سبب انتقال می شود فشار هوا در قاب و یا محفظه موجود سبب می شود که روند خنک کاری به طور دقیق پیش برود. در الکتروموتور TEFC معمولی AC یک سری قاب های آجدار نیز دیده می شود که هدف اصلی از طراحی آنها افزایش سطح برای خنک کردن دقیق تر است. در بین تمامی سبک های الکتروموتورها، استایلی که محفظه TEFC دارد تطبیق پذیرترین گزینه محسوب می شود.

آخرین مقالات