به این مطلب امتیاز دهید!

الکتروموتور DC

الکتروموتورDC  یک نوع موتور کنترلی است که در لیست سیستم های کنترل فیدبک قرار دارند. میزان اینرسی در الکتروموتور DC کمتر اعلام شده است و این روند سبب می شود که تغییر سرعت در آنها سریع تر از سایر موارد مشابه در بازار باشد. محور خروجی در الکتروموتور DC بسیار مهم است.

لطفا جهت مشاهده مشخصات کامل سری های الکتروموتور DC بر روی عکس محصول مورد نظر کلیک کنید.

الکتروموتور سرو DC  چیست؟

سرو موتور که نام دیگر آن موتور کنترل است یک نوع موتور الکتریکی محسوب می شود که در سیستم های کنترل فیدبک مورد استفاده قرار می گیرد. در این موتورها میزان اینرسی ( لختی ) کم است و تغییر سرعت در این سری از موتورها بسیار سریع اعلام شده است. قطر آنها کم بوده اما طویل هستند. الکتروموتور سرو یک دستگاه است که دارای یک محور خروجی می باشد این محور سبب می شود که در یک موقعیت دقیق طبق سیگنال رمزی که ارسال می شود جانمایی شود. نوع حرکت و چگونگی حرکت محور خروجی توسط سیگنال های رمزی کنترل می شود. در زمانی که سیگنال رمزی فعال است یک پالس بر روی خط ورودی ایجاد می شود و محور خروجی در فضای دقیق زاویه ای دچار تغییر می دهد. الکتروموتور DC در صنایع رباتیک و همینطور برای موتورهای کنترل کننده کاربر بسیار وسیعی دارد.

سرو موتورها به دو دسته AC و DC تقسیم می شوند.

الکتروموتور DC چیست و چطور کار می کند؟

این محصول دارای انواع مختلفی است که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. موتورهای سری، موتوری های سری جاکدار، موتورهایی کنترل موازی و همینطور موازی مغناطیس دائم که دارای میزان تحریک ثابت هستند از انواع الکتروموتور DC محسوب می شود. توانایی خروجی این واحد به نسبت اندازه آنها بسیار دقیق و منظم است. به عنوان مثال موتور موازی که تحریک کنترل شده دارد توان کنترلی کمی مورد نیاز خواهد داشت.

موتورهای سری عموماً با گشتاورهای بالایی راه اندازی می شوند و جریان زیادی برای این گزینه در نظر گرفته می شود در چنین شرایطی تنظیم سرعت کم است. در صورت معکوس کردن پلاریته ولتاژ میدان با میدان سری می توان کاری کرد که این محصول معکوس کار نماید در واقع برای هر جهت چرخش نیاز به یک سیم پیچ است.

نوع دیگری از الکتروموتور DC سری جاکدار نام دارد که در واقع یک موتور تحریک مستقل است که میدان آن کنترل شده می باشد. در این دستگاه آرمیچری وجود دارد که می بایست از یک منبع جریان ثابت به طور دقیق تغذیه نماید.

مدل موازی آن از سایر گزینه ها متفاوت نبوده و کاربرد مشابه ای دارد. در این مدل شاهد دو سیم پیچی مجزا هستیم که سیم پیچی میدام روی استاتور قرار گرفته و سیم پیچی آرمیچر بر روی روتور جانمایی می شود. در هر دو سیم پیچی منبع تغذیه DC است.

میدانی که برای آن  در نظر گرفته می شود عموماً بالاتر از زانوی مشخصه کار کرده و میزان چگالی شار میدان نیز بالا است. این روند سبب می شود که حساسیت گشتاور افزایش یابد و به طور کلی در تغییرات کوچک گشتاور در شا متناسب قرار می گیرد.

در الکتروموتور DC پاسخ دینامیکی سریع تر است در واقع مدار آرمیچر یک مدار است که ثابت زمانی آن کوتاهتر اعلام شده است در صورتی که پلاریته خطا عکس شود الکتروموتور DC نیز در جهت عکس حرکت می کند.

موتورهای مغناطیس دائم نیز در لیست این محصول قرار دارند و کارکرد آنها شبیه به میدان ثابت و آرمیچرهای کنترل شده است.

 

گیربکس SEW

به این مطلب امتیاز دهید!

پمپ

به این مطلب امتیاز دهید!

گیربکس

به این مطلب امتیاز دهید!

الکتروموتور

به این مطلب امتیاز دهید!

ژنراتور

به این مطلب امتیاز دهید!

ویبراتور

به این مطلب امتیاز دهید!

برق و اتوماسیون صنعتی

به این مطلب امتیاز دهید!

هیدرولیک

به این مطلب امتیاز دهید!

پنوماتیک

به این مطلب امتیاز دهید!

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

آخرین مقالات

Call Now Buttonتماس با فیام