به این مطلب امتیاز دهید!

الکتروموتور دوسرعته

الکتروموتورهای دو سرعته که نام دیگر آن ها دالاندر است عموماً برای پروژه هایی که نیاز به دو یا بیشتر متغیر است مورد استفاده قرار می گیرد. دالاندر نامی است که برای الکتروموتورهای بیش از دو سرعت استفاده می شود. در الکتروموتورهای دو سرعته از سیم پیچ های مجزا برای کنترل سرعت استفاده می شود.

لطفا جهت مشاهده مشخصات کامل سری های الکتروموتور دوسرعته بر روی عکس محصول مورد نظر کلیک کنید.

در این مقاله قصد داریم در خصوص انواع الکتروموتورهای دو سرعته بیشتر صحبت کنیم.

در نظر داشته باشید که نام دیگری که برای الکتروموتورهای دو سرعته و یا چند سرعته در نظر گرفته می شود دالاندر است.

این سری از الکتروموتورها از سری AC هستند که برای مواقعی که نیاز است که الکتروموتور دو یا چند متغبر برای دور داشته باشد استفاده از الکتروموتورهای چند سیم پیچه گزینه های بهتری محسوب می شود. موتورهایی که با استفاده از سیم پیچ های مجزا سرعت را کنترل می کنند در قسمت استاتور میزان حجم بالایی دارد.

الکتروموتورهای دو سرعته چیست؟

الکتروموتورهای دو سرعته یک نوع موتور الکتریکی است که سبب می شود تغییرات سرعت تحت تأثیر از تعداد قطب های موتور است. تغییر تعداد قطب ها در الکتروموتورهای دو سرعته به نسبت های ۱ و ۲ دیده می شود. در نظر داشته باشید که این محصولات با کیفیت بالایی عرضه می شوند.

کاربرد الکتروموتورهای دو سرعته

الکتروموتورها برای جرثقیل های سقفی، ریلی و همینطور دروازه ای و برای شهربازی ها کاربرد زیادی دارد. این محصول در صنایع نساجی و همینطور اسکله های بارگیری نیز استفاده می شود. از الکتروموتورهای دو سرعته برای گونی بافی و همینطور سیستم های انتقال مواد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم یک نمونه بارز از الکتروموتورهای دو سرعته را مثال بزنیم موتورهای کولر است.

مشخصات الکتروموتورهای دو سرعته

کنترل سرعت الکتروموتورهای دو سرعته یک روش بدون تلفات محسوب می شود. در واقع در بین تمامی روش هایی که برای کنترل تعداد قطب سیم پیچ ها دیده می شود روش سیم پیچی الکتروموتورهای دو سرعته با توجه به کل ظرفیت موتور یک گزینه بدون تلفات محسوب می شود. این در حالی است که عموماً در سایر روش ها همیشه می توان از نیمی از ظرفیت موتور استفاده نمود.

سرعت هایی که برای الکتروموتورهای دو سرعته وجود دارد عبارت است از ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ دور است. در صورتی که نیاز باشد میزان دور کمتر باشد از یک گیربکس حلزونی و یا هلیکال استفاده می شود که بر سر موتورها قرار می گیرد و سبب می شود که میزان دور خروجی کاهش یابد و به این ترتیب نسبت دور دلخواه ایجاد می شود.

روش کنترل سرعت در الکتروموتورهای دو سرعته

روش کنترل سرعت در الکتروموتورهای دو سرعته به نسبت سایر روش ها بهینه تر است. در نظر داشته باشید که این محصولان از سیم پیچ های مجزا استفاده شده است که سبب می شود تمام ظرفیت موتور به طور استاندارد مورد استفاده قرار بگیرد.  در الکتروموتورهای دو سرعته برای اتصال سیم پیچ ها دو روش مرسوم است. روش اول به صورت مثلث است به صورتی که هر فاز به دو بخش موازی و یا به شکل دو مثلث موازی تقسیم می شود. حال با جفت کردن این دو گزینه به صورت سری اتصال در وضعیت ستاره ای قرار می گیرد. در شیوه دوم ستاره های موازی به هم متصل می شوند و در نهایت به یک اتصال مثلث با جفت شدگی سری شاخه ها همراه هستند. در صورتی که اتصال در هر یک از دو روش توضیح داده شده تغییر نماید جه جریان الکتریکی در نیمی از مسیر به شکل وارون شده و در نهایت قطب ها تغییر می کند.

در الکتروموتورهای دو سرعته یک سیم پیچ وجود دارد که به صورت ۶ پیچه عرضه می شود، سرعت توسط این سیم پیچ ها و همینطور تغییر اتصالات ترمینال های موتور سبب می شود که سرعت موتور نصف و یا بیشتر ( دو برابر) شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی برای انتخاب این محصول می بایست محیط پروژه به طور دقیق شناسایی شود و اینطور که شواهد نشان می دهد الکتروموتورهای دو سرعته از کیفیت ساخت خوبی برخوردار هستند.

گیربکس SEW

به این مطلب امتیاز دهید!

پمپ

به این مطلب امتیاز دهید!

گیربکس

به این مطلب امتیاز دهید!

الکتروموتور

به این مطلب امتیاز دهید!

ژنراتور

به این مطلب امتیاز دهید!

ویبراتور

به این مطلب امتیاز دهید!

برق و اتوماسیون صنعتی

به این مطلب امتیاز دهید!

هیدرولیک

به این مطلب امتیاز دهید!

پنوماتیک

به این مطلب امتیاز دهید!

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

آخرین مقالات

Call Now Buttonتماس با فیام