الکتروموتور دالاندر

الکتروموتور دالاندرالکتروموتور دالاندر یک نوع موتور القایی محسوب می شود که تغییر سرعت در آن طبق تعداد قطب انجام می شود. به طور کلی الکتروموتور دالاندر در نوع سه فاز خاص هستند و در آنها از یک سیم پیچ برای سرعت های مختلف استفاده می شود. نوع اتصال دالاندر در این سری از موتورها سبب می شود که تعداد قطب های سیم پیچی الکتروموتور تغییر نماید. کنترل سرعت در الکتروموتور دالاندر به یک روش بدون تلفات محسوب می شود. به این ترتی به نسبت روش هایی که نیاز به استفاده از چندین سیم پیچ مجزا دارا بهینه تر است. مثلاً روش سیم پیچی مجزا از ظریف موتور به صورت دقیق و کامل استفاده نمی شود، این در حالی است که در هر حالت تنها نیمی از سیم پیچ های بخش استاتور مورد استفاده قرار گرفته و شرایط آنطور که باید بهینه نخواهد بود. برای خرید الکتروموتور دالاندر با فیام موتور تماس بگیرید.
در سیم پیچی دالاندر از تمامی سیم پیچی در دو وضعیت استفاده می شود و زمانی که حالت قطب بیشتر است سرعت کمتر شده و گشتاور بیشتر می شود. برای الکتروموتور دالاندر سه روش اتصال وجود دارد که عبارت است از ۱- مثلث ، ستاره دوبل، ستاره دوبل، مثلث ۳- ستاره، ستاره دوبل.

کاربرد الکتروموتور دالاندر

الکتروموتور دالاندر برای سیستم های انتقال مواد مورد استفاده قرار می گیرد، این محصول برای تجهیزات شهربازی بسیار کاربرد دارد و در جرثقیل های سقفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از موتور دالاندر برای برگیری و تخلیه اسکله ها نیز استفاده می شود. همینطور از این محصول برای صنیع بسته بندی و نساجی و برای صنایع فولاد و سیمان و صنایع غذایی نیز استفاده می شود. یک مدل جدید از موتور دالاندر در صنعت کاشی و سرامیک و صنعت دارویی و شیمیایی نیز استفاده خواهد شد.

انواع الکتروموتور دالاندر

یکی از مدل های الکتروموتور دالاندر در دو سبک گشتاور ثابت و متغیر تعبیه شده است و برای صنایعی که نیازمند به دو دور متفاوت هستند نیز تولید می شود. کیفیت طراحی این محصول بی نظیر است. موتور دالاندر تا توان ۱۴۵ کیلووات طراحی شده اند و دوره هایی که برای آن در نظر گرفته می شود نسبت ۴ به ۲، ۸ به ۴ و ۶ به ۴ دارد و کلاس دمایی F نیز از نوع رایج الکتروموتور دالاندر محسوب می شود. البته کلاس حرارتی H یعنی فریم ۲۰۰ به بالا نیز برای موتور دالاندر دیده می شود. استفاده از الکتروموتور دالاندر در شرایط سخت با راندمان بالا بدون هیچ نویزی همراه است.

یک نوع دیگر از الکتروموتور دالاندر وجود دارد که برای کاربردهای صنعتی استفاده می شود که نیاز به دو سرعت متفاوت دارد. این محصول دارای توان با قابلیت اطمینان بین ۰.۰۶ الی ۴۰۰ کیلووات را شامل می شود. ولتاژ نامی که برای الکتروموتور دالاندر در نظر گرفته می شود ۴۰۰ ولت است. جنس بدنه برای موتور دالاندر با توجه به سایز آلومینیومی و یا چدنی است. کلاس دمایی برای این محصول f اعلام شده است.  کلاس حفاظتی برای آن IP55 است و فرکانس ۵۰ هرتز نیز برای آن در نظر گرفته شده است. روتور آن به صورت قفسه سنجابی است.

در صورتی که موتور دالاندر به طور دقیق و صحیح سرویس شود دچار مشکل نشده و میزان استهلاک آن بسیار کمتر می شود. در نظر داشته باشید که این محصول به نوبه خود با کیفیت بالایی همراه است. اینطور که شواهد نشان می دهد در طراحی الکتروموتور دالاندر از یک سری اصول به طور دقیق استفاده شده است که سبب می شود تقویت و ارتقای آن به درستی صورت بگیرد. قطعات اصلی و تجهیزات کافی برای تعمیر الکتروموتور دالاندر فراهم است.

دیدگاه نوشته