الکتروموتور ترمزدار

الکتروموتور ترمزدارالکتروموتور ترمزدار یک محصول بسیار کاربردی در صنایع بالابر و آسانسوری محسوب می شود. در طراحی این محصولات از قطعات دقیق و استاندارد در کنار هم مونتاژ شده اند به طوری که زمان توقف و شروع دوباره در آن بارها و بارها تست شده است. این محصول پس از آزمایش های مختلفی عرضه شده است.الکتروموتور ترمزدار در صنعت برای بالابرها حکم یک آچار فرانسه را دارد و بدون این محصول نمی توان کنترل دقیقی بر روی توقف و حرکت مجدد الکتروموتور ترمزدار ایجاد کرد. این محصولات در توربین ها نیز استفاده می شود و برای صنایع غذایی و همینطور تاور کلایمرها نیز به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است.در انواع جرثقیل های وینچی و همینطور دستگاه های بسته بندی و شیرینگ از الکتروموتور ترمزدار برای تنظیم دقیق زمان توقف نیز استفاده می شود.

الکتروموتور ترمزدار معمولاً در مدل های یک فاز و سه فاز عرضه می شود ( مدل های دیگر هم وجود دارد ما سعی کردیم بهترین را بررسی کنیم) که سایز بندی این محصولات با توجه به فریم موتور از سایز ۵۶ الی ۲۸۰ و همینطور توانی که برای آنها در نظر گرفته شده است از ۰/۱۲ الی ۵۵ کیلو وات است. این محصول در دور های ۷۰۰،۹۰۰،۱۴۰۰ و ۳۰۰۰ در فرکانس های ۵۰ هرتز نیز طراحی و تولید می شود. ولتاژ ورودی ترمز این محصول نیز متنوع است که شامل ۲۴ ، ۵۶، ۱۱۰، ۲۲۰ و ۳۸۰ ولت میباشد. جهت خرید انواع الکتروموتور با فیام موتور تماس بگیرید.

 مشخصات الکتروموتور ترمزدار

الکتروموتور های ترمزدار یک قابلیت بسیار مهم دارند، این محصولات می توانند طبق زمان دلخواه START و STOP شود. این الکتروموتور در بالابرها، آسانسورها و همینطور سایر صنایع بسیار کاربرد دارد. مثلا برای استفاده در پله های برقی، پارکینگ های متحرک طبقاتی و همینطور بالابرهای ساختمانی بسیار دیده می شود. عمده مصرف الکتروموتور های ترمزدار تک فاز در بالابر های ساختمانی و صنایع تولیدی کوچک است. موتورهای سه فاز ترمز دار از گزینه های پر مصرف آن محسوب می شود که با ترمز های مغناطیسی و همینطور توسط مگنت به طور دقیق راه اندازی می شود.

سبک دیگر از الکتروموتور ترمزدار به وسیله اینورتر کار می کنند که البته به ان درایو موتور هم گفته می شود. ترمز به وسیله اینورترها مطمئن ترین نوع ترمز محسوب می شود که از نظر لحظه در وضعیت بسیار عالی قرار دارد. در سیستم های صنعتی این گزینه برای راه اندازی پله ای استفاده می شود.

دیدگاه نوشته