الکتروموتور ترمزدار

الکتروموتور ترمزدارالکتروموتور ترمزدار یک محصول بسیار کاربردی در صنایع بالابر و آسانسوری محسوب می شود. در طراحی این محصولات از قطعات دقیق و استاندارد در کنار هم مونتاژ شده اند به طوری که زمان توقف و شروع دوباره در آن بارها و بارها تست شده است. این محصول پس از آزمایش های مختلفی عرضه شده است.الکتروموتور ترمزدار در صنعت برای بالابرها حکم یک آچار فرانسه را دارد و بدون این محصول نمی توان کنترل دقیقی بر روی توقف و حرکت مجدد الکتروموتور ترمزدار ایجاد کرد. این محصولات در توربین ها نیز استفاده می شود و برای صنایع غذایی و همینطور تاور کلایمرها نیز به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است.در انواع جرثقیل های وینچی و همینطور دستگاه های بسته بندی و شیرینگ از الکتروموتور ترمزدار برای تنظیم دقیق زمان توقف نیز استفاده می شود.

الکتروموتور ترمزدار معمولاً در مدل های یک فاز و سه فاز عرضه می شود ( مدل های دیگر هم وجود دارد ما سعی کردیم بهترین را بررسی کنیم) که سایز بندی این محصولات از سایز ۳۶ الی ۱۶۰ و همینطور توانی که برای آنها در نظر گرفته شده است از ۱۸/۰ الی ۲۲ کیلو وات است. این محصول در پل های ۲، ۴، ۶ و ۸ تایی در فرکانس های ۵۰ هرتز نیز طراحی و تولید می شود.جهت خرید انواع الکتروموتور با فیام موتور تماس بگیرید.

 مشخصات الکتروموتور ترمزدار

الکتروموتور ترمزدار یک قابلیت بسیار مهم دارند، این محصولات می توانند طبق زمان دلخواه START و STOP شود. نام دیگری که برای آن در نظر گرفته شده است موتور کلاچ دارد و یا دینام کلاچ دارد است که در بالابرها، آسانسورها و همینطور سایر صنایع بسیار کاربرد دارد. مثلا برای استفاده در پله های برقی و همینطور بالابرهای ساختمانی بسیار دیده می شود. نوع جدیدی از این محصولات در صنایع خانگی موتور خانگی نیز استفاده شده است. موتورهای سه فاز ترمز دار از گزینه های پر مصرف آن محسوب می شود که با ترمز های مغناطیسی و همینطور توسط مگنت به طور دقیق راه اندازی می شود.

الکتروموتورهایی که دو خازن دارند کلاچ دار هستند و دارای قدرت بالایی برای راه اندازی دستگاه های سنگین هستند. ترمز های استفاده شده در آن دارای چندین سبک مختلف هستند. ترمزهای مکانیکی برای موتورهای هستند که به صورت مکانیکی عمل می کند در این مدل ها از دو دیسک استفاده می شود که یک گزینه ثابت و یک گزینه دیگر متصل به شفت اصلی الکتروموتور است. دیسک هایی که برای الکتروموتور ترمزدار استفاده می شود با لنت و فنر به هم چسبیده اند که سبب می شود در لحظه وصل شدن جریان به موتور در وضعیت موازی با مدار استاتور قرار بگیرد. اتصالات موجود در این سبک گسسته اعلام شده است و سبب می شود که روتورها آزاد شود. این سبک از الکتروموتور ترمزدار در آسانسورها و همینطور بالابرهای نفربر بسیار استفاده می شود.

سبک دیگر از الکتروموتور ترمزدار به وسیله اینورتر کار می کنند که البته به ان درایو موتور هم گفته می شود. ترمز به وسیله اینورترها مطمئن ترین نوع ترمز محسوب می شود که از نظر لحظه در وضعیت بسیار عالی قرار دارد. در سیستم های صنعتی این گزینه برای راه اندازی پله ای استفاده می شود.

سبک سوم از این محصول به صورت جریان مستقیم DC طراحی شده است. استفاده از این سری از ترمزها برای توقف آنی روتور در لحظه یک انتخاب بی نظیر است. تا چندی لحظه پس از استپ نیز شاهد مدار اتصال ترمز درون الکتروموتورها هستیم.

سری بعدی از الکتروموتور ترمزدار با جریان معکوس همراه است. این مدل برای تغییر جهت گردش در موتورهای سه فاز با تعویض جای دو فاز صورت می گیرد. در موتورهای تک فاز سبب می شود که یکی از دو سر سیم پیچ اصلی تعویض شده و یا راه اندازها تغییر می کنند.

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

آخرین مقالات