[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

پمپ شناور چیست؟

پمپ  شناور یک محصول با طراحی منحصر به فرد است که برای چاه هایی با عمق مختلف استفاده می شود پروانه به کار رفته در پمپ  شناور می تواند در برش های شعاعی مختلف استفاده شود. انواع پمپ  شناور بر اساس کاربرد و نوع کارایی دسته بندی شده است.

شرکت فیام ارائه دهنده انواع پمپ آب شناور با برترین برندها از جمله پنتاکس (pentax) ، لوارا(lowara) ، پدرولا (pedrola) ، سایر (saer) ، لئو(leo) ،ابارا (ebara)، استریم (strem)، تک توان ، نوید سهند، مارکیوس(marqus)، فدک، راد(rad)، میباشد.

لطفا جهت مشاهده مشخصات کامل هر محصول و انواع مدل روی برند و سری مورد نظر کلیک کنید.

پمپ‌های شناور  پمپ‌های چند طبقه با محرک الکتریکی مجموعه‌ای است از یک پمپ گریز از مرکز عمودی که جهت پمپاژ آب یا مایعات دیگر از چاه‌های عمیق استفاده می‌شود.

الکترو پمپ شناور که در موقعیت عمودی کار می کنند. مایعات که از طریق پروانه شتاب می گیرند، انرژی جنبشی خود را از دست می دهند و به فشار تبدیل میشود. این مکانیسم عملیاتی اصلی پمپ های شعاعی و مخلوط است.

شافت پمپ در پایین پمپ به جداساز گاز یا محافظ متصل شده است. مایع ها به پمپ از طریق یک صفحه ورودی وارد می شوند و توسط مراحل پمپ برداشته می شوند.

با توجه به اینکه در طراحی پمپ  شناور گزینه های مختلفی وجود دارد در این مقاله قصد داریم در خصوص انواع پمپ  شناور صحبت کنیم. اینطور که مشخص شده است این پمپ ها در زمینه برش های شعاعی با هم تفاوت های ویژه ای دارند

معرفی پمپ  شناور

یکی از مدل های پمپ  شناور از نوع چند طبقه است. این سری از پمپ ها دارای محرک های الکتریکی بوده و مجموعه ای هستند که در آن از یک پمپ گریز از مرکز عمودی به صورت مستقیم با موتور الکتریکی کوپله استفاده شده است. پمپ  شناور به صورت یک طبقه  و چند طبقه نیز طراحی می شود که اغلب تک مکشه هستند و دارای محفظه ای بوده که به صورت برش های شعاعی طراحی شده است. این سری از پمپ ها بیشتر برای نصب عمودی مورد استفاده قرار می گیرند. گاهاً بر اساس تعداد طبقات و همینطور اندازه موتور به صورت افقی و یا مایل نیز طراحی و نصب می شود

پروانه ها در پمپ  شناور به صورت مختلط و یا به صورت جریان شعاعی ارزیابی شده اند و جنس آنها به صورت است که امکان تراش نیز برای آنها وجود دارد. محفظه ای که برای طبقات پمپ های جریان شعاعی توسط بست طبقات دیده می شود نیز با محفظه طبقات پمپ های جریان به صورت دو سر متصل می شود. محفظه مکش اغلب بین پمپ و همینطور صافی مکش در مقابل ذرات مورد استفاده قرار می گیرد و نقش محافظتی دارد

این سری از پمپ ها دارای سوپاپ های یک طرفه هستند و برای پمپاژ آب از طریق چاه های عمیق و نیمه عمیق نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد پمپ  شناور

از پمپ  شناور برای انتقال آب تمیز در مصارف آبیاری استفاده می شود این محصول در سیستم های آبیاری بارانی نیز استفاده می شود و برای ایستگاه های تقویت فشار نیز گزینه خوبی محسوب می شود.

در جدیدترین کاربرد پمپ  شناور دیده شده است که از این محصول برای تأمین آب اضطراری نیز استفاده می شود و همینطور که مشخص است از این محصول برای زهکشی آب های تحت الارضی نیز مورد استفاده قرار می گیرد

در مصارف شستشوی صنعتی و همینطور سیستم های آتش نشانی استفاده پمپ  شناور سبب می شود که وضعیت به طور دقیق کنترل شود. میزان مجاز شدن در آب مورد پمپاژ در حدود ۲۵ گرم در متر مکعب ارزیابی شده است.

روند کاری پمپ  شناور

پمپ  شناور با بدنه برنز اغلب برای حرکت دادن آب شور مورد استفاده قرار می گیر این سری از پمپ ها به دلیل داشتن پروانه می توانند آب های صاف را حرکت دهند و از این سری از پمپ ها برای آب هایی که دارای عمق زیاد استفاده استفاده می شود. بیشترین استفاده از پمپ  شناور در منازل و باغ ها و همینطور معدن ها است. این پمپ ها به همراه پمپ جمع شده داخل چاه قرار می گیرد و داخل بخش الکتروموتور آن با آب پر می شود و سبب می شود که بخش درونی از آسیب پیشگیری شود.

اصطلاحات پمپ  شناور

اینچ یک اصطلاح مهم در پمپ  شناور است و به طور کلی قطر خروجی پمپ را مدنظر قرار داده است. قطر پمپ های تک فاز اغلب از یک الی سه اینچ بوده و در پمپ های شناور سه فاز از ۴ اینچ الی ده اینچ استفاده می شود

دبی به مقدار خروجی آب از سطح مقطع پمپ گفته می شود که برای تعمیر پمپ بر اساس متر مکعب بر ساعت ارزیابی می شود.

هد یا ارتفاع بخش عمودی چاه است که برای انتخاب نوع الکتروپمپ شناور مورد استفاده قرار گرفته و بسیار ضروری است

امروزه پمپ  شناور به صورت جنس چدن و استیل دیده می شود و تفاوت این گزینه اغلب بر اساس کارایی و کیفیت است.

انواع پمپ  شناور

به طور کلی پمپ  شناور در سه مدل استفاده می شود. مدل اول به عنوان پمپ های شناور چاه عمیق است که دارای ساختار دو لایه است. مدل دوم پمپ شناور فاضلاب و تخلیه است که به عنوان لجن کش استفاده می شود و کاربرد متفاوتی دارد و نوع سوم آن در زمینه پمپ های شناور تخلیه است که به عنوان کف کش نیز به شمار می آید.

ویژگی هایی که در همه پمپ  شناور دیده می شود صرفه جویی در انرژی ، بالا بودن راندمان مورد نظر ، عدم نیاز به فونداسیون و همینطور پایین بودن هزینه های راه اندازی است. هزینه های نگهداری پمپ  شناور به نسبت سایر محصولات مشابه کمتر است و این محصول به طور کلی استحکام خوبی داشته و بی صدا کار می کند اینطور که مشخص است این محصول برای کار دائم این استفاده می شود و می تواند در محیط های مختلف استفاده شود

روش نگهداری پمپ  شناور به این صورت است که نیاز به فضای سر بسته و خشک با دمای مناسب دارد ، برای پمپ ها دما مورد نظر بین ۵ تا ۶۰ و یا موتور نیز دمای ۵ الی ۳۰ اعلام شده است. پمپ  شناور می بایست به صورت عمودی انبار شود و در صورتی که نصب افقی صورت بگیرد نیاز در ماه به میزان ۹۰ درجه گردانده شود.

پمپ  شناور می تواند به سه صورت نصب شود. روش اول به صورت عمودی است که پرمصرف ترین روش است، گزینه دوم پمپ  شناور افقی است که برای نصب آن نیاز به بخش مهندسی فروش کارخانه سازنده بوده و باید تغییرات مورد نیاز لحاظ شود. پمپ  شناور مایل نیز دارای وضعیت کاربرد مشابه افقی بوده و کمتر استفاده می شود.

بهتر است که پمپ  شناور در جایی نصب شود که از خطر ماسه گرفتگی دور باشد. مراحل نصب این محصول می بایست به طور دقیق صورت بگیرد و می بایست برای چاه های عمیق برای هر ۶۰ متر یک عدد شیر یکطرفه نصب شود

سطح موتور نباید در معرض رسوبات آهکی قرار بگیرد همینطور برای نصب در مخازن یا سطح آب پایین تر از حد مجاز می بایست از پوشش های خنک کننده استفاده شود

در طراحی این محصول در ابتدا یک طرح کلی از محیط پروژه مدنظر قرار می گیرد مشخص است که جنس به کار رفته برای بدنه کار دسته بندی های مشخصی دارد این محصول از نظر کیفیت نیز رتبه بندی شده است.

گیربکس SEW

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

پمپ

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

گیربکس

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

الکتروموتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

ژنراتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

ویبراتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

برق و اتوماسیون صنعتی

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

هیدرولیک

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

پنوماتیک

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

 

آخرین مقالات

Call Now Buttonتماس با فیام