[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

الکتروموتور آسنکرون

شاید شما نیز مقالات زیادی در خصوص کاربرد الکتروموتور آسنکرون مطالعه کرده باشید اما آنطور که باید متوجه نوع عملکرد این نوع موتور نشده اید. در نظر داشته باشید که در طراحی الکتروموتور آسنکرون یک سری اصول می بایست به طور دقیق رعایت شود با هم بررسی می کنیم.

لطفا جهت مشاهده مشخصات کامل سری های الکتروموتور آسنکرون بر روی عکس محصول مورد نظر کلیک کنید.

برای اطلاع از قیمت الکتروموتور فرم استعلام قیمت  شرکت فیام را پر کنید. جواب استعلام در کوتاه ترین زمان برای شما ارسال میشود.
با ما تماس بگیریید. ۰۲۱.۳۳۱۱۰۲۳۵

معرفی الکتروموتور آسنکرون

الکتروموتور آسنکرون از دو بخش استاتور و همینطور روتور تشکیل شده است که به وسیله برق متناوب کار می کند. وقتی موتور روشن می شود سیم پیچ هایی که داخلی سیارهای استاتور قرار دارد یک میدان مغناطیسی به شکل دوران ایجاد می کنند که این میدان بر روی روتور ها اثر می گذارند. در نظر داشته باشید که روتورها بخش گردنده الکتروموتور محسوب می شود و دارای محور انتقال مشخصی هستند به این ترتیب خاصیت ایجاد می شود. عمل جذب و دفع با توجه به قطب های مغناطیسی هم نام و غیر هم نام صورت می گیرد و روتور ها در وضعیت چرخشی قرار می گیرند. طراحی الکتروموتور آسنکرون به صورتی است که سیستم های راه اندازی آن می تواند شامل بخش بندی های مختلفی شود در نظر داشته باشید که این موتور دارای درجه بندی کیفی مختلفی است.

 

 

الکتروموتور-آسنکرون

روش های راه اندازی الکتروموتور آسنکرون از حال سکون

راه اندازی الکتروموتور آسنکرون موضوع بسیار مهمی است که جا دارد به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. در این بخش مهمترین روش هایی که برای راه اندازی الکتروموتور آسنکرون از وضعیت سکون وجود دارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش اول استفاده از راه انداز خازن به دو شکل دائم و موقت است. در این روش یکی از خازن ها پس از اینکه راه اندازی شده از مدار خارج می شود و خازن دیگر در مدار باقی می مانند خازن دوم با سیم پیچ کمکی سری شده است.

روش دوم استفاده از راه انداز غیر خازنی است که نام دیگر آن کلاجی است. در الکتروموتور آسنکرون به غیر از سیم پیچی های اصلی یک سری سیم پیچ های کمکی نیز وجود دارد که سبب می شود میدان مغناطیسی دیگری با میدان مغناطیسی اصلی البته طبق فاصله زمانی دقیق ایجاد شود، این فضا باعث می شود که موتور با قدرت زیادی بچرخد. سرعت به میزان ۷۵ درصد از سرعت اسمی بالا می رود در این زمان کلاج شروع به کار می کند و نقش یک کلید را ایفا خواهد نمود و سبب می شود که سیم پیچ کمکی از مدار خارج شود. یک نیروی گریز از مرکز سبب به کار افتادن کاج شده است.

روش سوم استفاده از راه انداز خازن موقت است. این سری از الکتروموتور آسنکرون را به CSM نشان می دهند در این روش یک خازن وجود دارد که از جنس الکترولیتی بوده و ظرفیتی که برای آن در نظر گرفته می شود بین ۲۰۰ الی ۵۰۰ میکرو است. این بخش با سیم پیچ های کمکی در وضعیت سری بسته شده اند و البته هر دو مورد با سیم پیچ اصلی در وضعیت موازی قرار دارد.

خازن و سیم پیچ کمکی سبب می شود که یک اختلاف فاز و همینطور دو میدان مغناطیسی ایجاد شود. این رویه سبب می شود تا چرخش موتور به طور دقیق صورت بگیرد. استفاده از کلید گریز از مرکز سبب می شود که سیم پیچ کمکی از بخش مدار خروج کند.

 

الکتروموتور-سنکرون

روش چهارم استفاده از راه اندازی خازن دائمی است که با PSCM نمایش داده می شود که در این مدل از الکتروموتور آسنکرون قدرت کمتری به نسبت موتورهای گزینه های قبل وجود دارد و به نوعی از یک خازن استفاده می شود که با سیم پیچ کمک در وضعیت سری بسته شده است. در این مدل کلید گریز از مرکز دیده نمی شود. در واقع سیم پیچ کمک و خازن هر دو در مدار باقی خواهند ماند.

گیربکس SEW

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

پمپ

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

گیربکس

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

الکتروموتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

ژنراتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

ویبراتور

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

برق و اتوماسیون صنعتی

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

هیدرولیک

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

پنوماتیک

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

شما می توانید با استفاده از لینک مقابل، کاتالوگ را دانلود نمایید.

تمامی محصولات صنعتی در شرکت فیام موجود می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرم استعلام قیمت را پرکنید.

آخرین مقالات

Call Now Buttonتماس با فیام